Mali odkrywcy

Jeśli Wasze maluchy są równie ciekawskie co moja Ala i jednym z ich licznych zainteresowań jest kosmos lub ocean to gorąco polecam te oto dwa zestawy.

Wydawnictwo

stworzyło bardzo ciekawą serię


Wewnątrz znajdziemy całe mnóstwo elementów z tektury, które następnie należy odpowiednio złożyć i przymocować zgodnie z zawartą na wewnętrznej stronie okładki instrukcją. I w ten sposób stworzymy rewelacyjną przestrzenną makietę.

Elementów zawartych w zestawach jest 50 w przypadku kosmosu

 
 i 60 w przypadku oceanu.
 

Ta zabawa nie wymaga specjalnego talentu plastycznego. Nie potrzebujemy przy niej kleju. Wystarczy odrobinę chęci, czasu i cierpliwości, a już wkrótce w prosty sposób powstanie trójwymiarowy obrazek oceanu lub kosmosu.

Moja Alicja jest jeszcze za mała, by zrobić je samodzielnie, ale pięknie asystowała podczas pracy i była z siebie niezwykle dumna. A gdy makieta stanęła,  mała nie posiadała się ze szczęścia. Musiała wszystkiego dotknąć, wszystko opisać, przyjrzeć się każdemu szczególikowi. A potem postanowiła się nimi pobawić wprowadzając do nich swoje własne plastikowe zwierzaczki :P


Wydawnictwo poleca te makiety dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Według mnie biorąc pod uwagę ich atrakcyjność to zgadzam się w 100%. Alicja była nimi bardzo zadowolona i zresztą do tej pory jej się nie nudzą. Jeśli jednak chodzi o samodzielne wykonanie - to sądzę, że starsze dzieci lepiej sobie z tym poradzą. Złożenie makiety wymaga sporej zręczności, czego mojej Ali jeszcze brakuje ;)


Mimo to gorąco polecam, uważam, że naprawdę warto :)


1 komentarz:

  1. :) wygląda interesująco! Szczególnie ten wodny świat!

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)