Przepisy kulinarne

W naszym domu najbardziej lubi gotować moja córka. Ja nigdy nie lubiłam kucharzenia, mąż też raczej nie specjalnie. Ale jeśli tylko którekolwiek z nas zaczyna krzątać się po kuchni, moje dziecko jest tam pierwsze. I wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że moje zeszyty, w których zapisuje sobie ulubione przepisy nie wytrzymują tego. Małej zawsze coś się na nie rozsypie, coś wyleje. Często są poplamione i pobrudzone ciastem... Zatem cały czas wymyślam coś nowego i modlę się by tym razem przetrwało dłużej. I wreszcie znalazłam rozwiązanie, które u nas sprawdziło się idealnie :)


Aby wykonać taką nietypową książkę kucharską potrzebujemy:


 • drewnianego pudełeczka (ja swoje kupiłam w empiku za 7,99 zł :)
 • kolorowych kartek do drukarki,
 • drukarki,
 • laminarki,
 • dwustronną taśmę,
 • przepisów kulinarnych ;)
Wykonanie jest banalnie proste pod warunkiem oczywiście, że macie dostęp do drukarki i laminarki ;) Ja swoje przepisy podzieliłam na 4 kategorie. Przepisy na cista i ciasteczka, czyli słodkie i mnie akurat kojarzące się z jajkami wydrukowałam na żółtym tle. Przepisy na dania mięsne wydrukowałam na różowych kartkach. Wszystkie przepisy na surówki i sałatki są wydrukowane na zielonych kartkach. A takie szybkie dania jak gofry czy naleśniki są na kolorze niebieskim. Moje przepisy wykonałam w formacie A5 a następnie wszystkie za laminowałam.


Wydrukowałam także na białej kartce napis "Moje przepisy" i po wycięciu i za laminowaniu przytwierdziłam za pomocą taśmy dwustronnej na pudełku.


Powiem Wam, że jestem bardzo zadowolona z efektu, a moje dziecko śmiało może szaleć w kuchni. Już nie boje się, że moje zapiski znów ulegną zniszczeniu i ponownie będę musiała pocić się nad kolejną książką kucharską. Teraz tylko dodrukowuje kolejne przepisy i mam wszystko w idealnym stanie.


Polecam wszystkim małym i dużym kuchareczkom ;)


3 komentarze:

 1. Bardzo fajny pomysł, wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, ale ja nie jestem konsekwentna i nie korzystałabym z tego. Sięgam do pamięci lub do kompa na stole w kuchni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. a w jakim programie pisałaś bo mi to nie wychodzi w Wordzie tak fajnie jak tobie

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)