Czytanki z obrazkami

Jak już wiecie bardzo lubię książki. U nas dzień bez książki to dzień stracony. Mojemu dziecku udzieliła się już ta miłość do literatury i jest jej strasznie źle z tym, że sama nie potrafi niczego przeczytać. Czasem siada ze swoimi pluszakami na podłodze ze stertą swoich książeczek i udaje, że im czyta opowiadając wszystko co widzi na ilustracjach. Postanowiłam więc uszczęśliwić mojego bobasa i wypożyczyłam jej z naszej dziecięcej biblioteki fantastyczną książeczkę do wspólnego czytania. 


Czytanki z obrazkami to fantastyczna zabawa i możliwość zachęcenia dzieciaczki do wspólnego czytania. Jest to również bardzo ciekawa propozycja dla maluchów, które nie lubię książeczek. Może dla nich bierne słuchanie nie jest atrakcyjne, gdy jednak zobaczą, że podczas czytania książki można czynnie uczestniczyć polubią taki sposób spędzania wolnego czasu?


A magia tej książki polega na tym, że w tekście ukrytych jest cała masa rożnych ilustracji. Podczas czytania maluch odgaduje co jest na poszczególnych obrazkach uzupełniając jednocześnie nasze opowiadanie w brakujące słowa.

To nie tylko fajna zabawa, ale także mile spędzony wspólnie czas. W tej książce znajdziecie mnóstwo krótkich i ciekawych opowiadań. Jestem pena, że każde dziecko znajdzie w niej coś dla siebie. A do tego radość w oczach dziecka podczas wspólnego czytania jest bezcenna. Sami sprawdźcie :)

2 komentarze:

  1. My też mamy takie książeczki. Teraz coraz częściej Gabrysia siada na dywanie z książeczką i sama sobie czyta po swojemu ;-) opowiada bajkę swoimi słowami :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też mam tą książkę i córa ją bardzo lubi szkoda tylko że nie ma do niej naklejek żeby obrazki w czytance były kolorowe. Dziś kupiłam ze smerfami "cztery pory roku" i jest 50 naklejek do wklejenia w szare miejsca :)

      Usuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)