Co Gdzie? Kiedy?

Witam ponownie :). Przed nami coraz więcej imprez plenerowych, spośród których na pierwszy plan wysuwają się niewątpliwie obchody Dni Ziemi. OK, przejdźmy do konkretów.

Jak kropla deszczu może stać się perłą? Co w teatrze mogą przeżyć dzieci mające niewiele ponad rok?
Po raz pierwszy Teatr Polski (al. Mickiewicza 2) w Bydgoszczy zaprasza rodziców z najmłodszymi dziećmi na opowieść splecioną ze słów, dźwięków i obrazów. Spektakl "Mleko" bazujący na klasycznej perskiej opowieści staje się okazją do pierwszej historii o cudowności świata i naszej w nim obecności. Spotkanie aktorów z najmłodszymi jest dla obu stron wielką przygodą i próbą znalezienia porozumienia. W trakcie tego przedstawienia obie strony wiele się od siebie nawzajem dowiedzą. Najbliższe pokazy: 21 kwietnia godz. 11.00, 22 kwietnia godz. 11.00 i 13.00.

W  najbliższą sobotę (21 kwietnia) również w Bydgoszczy inaugurowany zostanie sezon turystyczny. Tego dnia na Wyspie Młyńskiej będą promowane najważniejsze atrakcje turystyczne regionu. W tym roku szczególnie polecane będą walory przyrodnicze i wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku miast. W ramach imprezy „Zielona Wyspa” parki krajobrazowe, ośrodki edukacji ekologicznej i harcerze przygotują konkursy i programy edukacyjne dla dzieci. Na scenie wystąpią regionalne zespoły. W ramach promocji ekologicznych form rekreacji odbędzie się zlot turystyczny, w którym spodziewamy się ponad 800 uczestników rajdów turystycznych przygotowanych przez regionalne oddziały PTTK. W zlocie weźmie udział również 200 kajakarzy.

Z okazji Dnia Ziemi w najbliższą niedzielę (22 kwietnia 2012 r.) w Gdyni będzie można wymienić makulaturę na sadzonkę drzewka, pobawić się na rodzinnym festynie i zbudować "Zawiszę Czarnego" z... kartonów. Większość atrakcji, których jest naprawdę baaaaaaaaaaardzo dużo, z najdziecie na stronie http://www.maliturysci.pl/items-full-5842-gdynia_swietuje_dzien_ziemi.html

21 kwietnia o godz. 11.00 w Centrum Kultury Katowice (pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211) odbędzie się Rodzinne Matinée z "Bajką o Mozarcie" w roli głównej. Na spotkaniu Hubert Zapiór przeczyta "Bajkę o Mozarcie", która przybliży przyszłym melomanom (i nie tylko) postać jednego z największych kompozytorów w dziejach muzyki. Mini-recital z utworami fortepianowymi Mozarta da Dominika Grzybacz. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Muzyczne zagadki będzie zadawać autorka książki – Joanna Wiśnios.
20 i 21 kwietnia w Katowicach odbędą się imprezy z okazji Dni Ziemi. W programie wydarzenia m.in.: Krakowska Wystawa Ekologiczna, gry, zabawy i konkursy dla dzieci, rajd rowerowy wokół Łąk Nowohuckich, wspólne sadzenie drzew, a także XX Spotkanie Młodych Ekologów. Nie mogło zabraknąć także kolejnej odsłony, wyczekiwanej przez krakowian, akcji Sadzonki za surowce wtórne. Wystarczy przynieść 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych lub 20 zużytych baterii, aby otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych i krzewów. Zbiórka surowców będzie odbywać się w piątek i sobotę (20 i 21 kwietnia) w godzinach 11.00 – 16.00 (lub do wyczerpania zapasów) na terenie Szkoły Podstawowej Nr 124 przy ul. Weigla 2 w Krakowie-Bieżanowie.

Cafe Bebe w Poznaniu (ul. Strzelecka 20/2) zaprasza serdecznie wszystkie chętne dzieci (chłopców i dziewczynki) wraz z rodzicami na niezwykłe spotkanie nie tylko z piłką. To bezpłatne spotkanie promocyjne Socatots w Cafe Bebe odbędzie się w sobotę 21 kwietnia. Maluchy w wieku 1 ( dziecko samodzielnie chodzące) do 2 lat, wraz z opiekunem, proszone są o przybycie o godzinie 11.30, natomiast troszkę starsze dzieci - o godzinie 14.00. Ilość miejsc ograniczona , obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel. 504 699 981.

Nadchodzący weekend kończy cykl imprez o charakterze ekologiczno-edukacyjnym organizowanych w ramach "Tygodnia Ziemi", które miały miejsce w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (ul. 3-go Maja 19). W ramach imprezy organizowane są m.in.: prelekcje, warsztaty, konkursy plastyczne, literackie, konkurs internetowy, koncerty, projekcje filmowe, wystawy, wycieczki do obiektów przemysłowych i komunalnych oraz zawody sportowe. Hasło tegorocznej edycji brzmi "W stronę mocy". Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Krystyna Szumilas, Minister Edukacji Narodowej.

Tyle propozycji w pigułce, tradycyjnie po więcej szczegółów odsyłam na maliturysci.pl. Do zobaczenia za tydzień!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)