Co? Gdzie? Kiedy?

Witam po świętach :) i bez zbędnych wstępów przystępuję do opisu co ciekawszych wydarzeń polecanych przez maliturysci.pl na nadchodzący weekend.

15 kwietnia o godzinie 15.00 w Kuźni Wodnej w Oliwie (ul.Bytowska 1a, Gdańsk) odbędzie się kolejny pokaz kucia stali.Kuźnia wodna to obecnie unikat myśli technicznej z XVI w. Posiada ona urządzenia wodne, które do dzisiaj pracują. Dodatkowo otwarta jest wystawa fotograficzna pt: "60-lecie FSO" ukazująca dorobek polskiej fabryki samochodów osobowych w latach jej istnienia.

Po świątecznej przerwie Baranki Dzieciom wracają do Kina Pod Baranami w Krakowie (Rynek Główny 27) . W niedzielę, 15 kwietnia o godz. 11.00 oprócz wiosennego zestawu bajek o Kolorowej Łące odbędą się zorganizowane przez Famigę zabawy z chustą animacyjną. Bilety tylko 10 zł!

Chciałbyś poznać przyrodnicze zagadki Krakowa? Trafia się doskonała okazja. Fundacja Rozwoju Gmin Polskich zaprasza na wspólne spacery po tym mieście pod wspólnym tytułem "NATURAlnie, że Kraków!". Pierwsza wycieczka w sobotę 14 kwietnia.
Cały projekt polega na organizacji 21 spotkań, w czasie których po krakowskich parkach krajobrazowych, rezerwatach przyrody i użytkach ekologicznych oprowadzą nas znakomici przyrodnicy. Spacery rozpoczynają się w sobotę 14 kwietnia (Skałki Panieńskie i Las Wolski), a kończą 30 czerwca spacerem po Skawińskim Obszarze Łąkowym. Harmonogram wszystkich spacerów, a także dokładne godziny i miejsca spotkań, dostępny jest na stronie: www.malopolska.pl/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=3023

MDK w Supraślu (Rynek Z. Augusta 9) zaprasza 14 kwietnia, o godz. 18.00 na spotkanie pt: "Stanisław Miśkowiec - grotołaz z Zakopanego". Opowieściom o jednej z wypraw będzie towarzyszył pokaz slajdów. Stanisław Miśkowiec urodził się 29 maja 1948 roku w Nowym Targu. Jest uczestnikiem wielu wypraw, m.in.pierwszej polskiej wyprawy jaskiniowej na Borneo (ponad 10 km nowych ciągów jaskiniowych) 1980; spływ rzeką Trisuli w Nepalu 1985 oraz Sun Kosi 1988.

"Mój przyjaciel film"  to cykl pokazów i warsztatów psychoedukacyjnych dla dzieci organizowany w Warszawie w ramach projektu Kinoterapia dla dzieci. Realizowany on jest przez Fundację Generator dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Warsztaty organizowane w ramach projektu Kinoterapia kierowane są zarówno do dziewcząt jak i chłopców, w wieku 6-10 lat.
TERMINY:
soboty 14 i 21 kwietnia, 12 i 26 maja, 9 czerwca 2012
godz. 10.00 (Plac Zabaw - Ursynów, Tamika - Wola) i 12.30 (Kalimba - Żoliborz)

W programie filmy nad podstawie książek Astrid Lindgren oraz warsztaty psychoedukacyjne. Warsztaty poprowadzą psychologowie z Pracowni Psychologicznej Nintu.

To wszystko w telegraficznym skrócie, po wieeeeele, wiele więcej szczegółów zapraszam na maliturysci.pl :). Do zobaczenia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)