AOKI

Już od dawna planowałam Wam polecić tę książkę, ale jakoś dotąd nie było okazji... Teraz nadrabiam zaległości :)

A chodzi mi o książkę  
AOKI
wydawnictwa FORMAT

Jest to druga książka z serii "Strony świata" tego wydawnictwa.

Gdybym napisała teraz, że o tej książce już nie raz słyszałam same dobre rzeczy i od dawna bardzo chciałam ją mieć, lub, że widząc ją w sklepie od razu wpadła mi w oko i bez wahania ją kupiłam - skłamałabym. Fakt, okładka jest bardzo ładna a jej wykonanie cieszy oko. Ale zarówno tytuł jak i laleczka na książce sugeruje, że treść związana jest z Japonią. A ten kraj w połączeniu z dzieckiem niemal natychmiast maluje w mojej głowie obrazy z tych wszystkich wściekłych kreskówek, w których postacie mają ogromne paszcze i wiecznie stroją przedziwne miny. Oprócz tego ich historie nafaszerowane są przemocą. Ogólnie rzecz biorąc - nie kojarzy mi się z niczym pozytywnym. Poza tym zaglądając do środka zobaczyłam czarne ilustracje i oniemiałam. To książka dla dzieci??

Ale okazuje się, że nie tylko jest to książka dla dzieci, ale dodatkowo jest to FANTASTYCZNA książka dla dzieci!!!
Aoki to opowiadanie o małej japońskiej laleczce, która wybiera się w podróż do swojej przyjaciółki. I choć treść wydaje się banalna, okazuje się, że książka napisana jest w taki sposób, że natychmiast oczarowuje czytelnika. Ponieważ to lektura, której nie da się ot tak przeczytać i odłożyć na półkę. Ta książka żyje, uczy, nakłania do myślenia. Czytanie jej to naprawdę świetna zabawa!! Wewnątrz znajdziemy mnóstwo ciekawych niespodzianek. Najpierw pomagamy naszej małej bohaterce się spakować, potem odnaleźć przyjaciółkę w tłumie. 
Oprócz tego przyłączamy się z nią do zabawy w metrze, odgadując gdzie siedziała Aoki zanim zamieniła się miejscem z innym pasażerem. Książka obfituje w cała masę różnych okienek i zakładek które zawsze kryją coś ciekawego. 

Maluch czytając tę książkę uczy się innej kultury, słów w innym języku. 

Ta lektura poprzez fantastyczną zabawę uczy dziecko spostrzegawczości i rozbudza w nim ciekawość świata. Nam bardzo się podoba. I choć ta pozycja stoi na półeczce mojej córki od kilku miesięcy, mała często po nią sięga.

A na końcu czeka małego czytelnika mała niespodzianka. Jak jesteście ciekawi jaka, to sięgnijcie po tę książeczkę ;)

Cena może zniechęcić do jej kupna, bo na stronie wydawnictwa kosztuje 37,90zł. Na jej obronę mogę dodać, że książka jest bardzo solidna, ma grube śliskie kartki wszyte w grubą miękka okładkę. U nas choć jest naprawdę często używana, nadal nie widać żadnych zniszczeń.

Mimo ceny - daje 5/5 i POLECAM!!!


2 komentarze:

  1. Fajna, wciaż mnie zadziwia pomysłowość tych, którzy takie książki tworzą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O, wygląda fajnie :)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)