Rymowane wierszyki i zagadki

 Rymowane wierszyki i zagadki w rozwoju aktywności dialogowo komunikacyjnej i zabawowej u dzieci o zróżnicowanych potrzebach i możliwościach rozwoju  ELŻBIETY MARII MINCZAKIEWICZ (wydawnictwo - IMPULS) to książka idealna dla każdego malucha i dla każdego rodzica. 

Jest to zbiór wierszyków, które świetnie nadają się do wspólnej zabawy i jednocześnie – sporo uczą nasze dziecko.

Książka podzielona jest na cztery części:
Część pierwsza pomaga dziecku w poznawaniu siebie i świata, który je otacza. Są tam wiersze o nas samych, o rodzinie, o tym jacy powinniśmy być itp. Choć ta część jest bardzo króciutka, to na pewno wiele uczy.

 Magiczne słowa

S tylko trzy takie słowa,
Trzy małe, być może nawet za grosze.
Postaraj się je zapamiętać:
„Dziękuję!”, „Przepraszam!” i „Proszę!”.

Część druga mówi jak uczyć umiejętności rozpoznawania swojego ciała. Ta część jest równie krótka, ale znajdziemy w niej sporo wierszyków, dzięki którym możemy bawić się ze swoim maluchem w pokazywanie części ciała.

Część trzecia pomaga dziecku poznawać siebie i swoje środowisko. Wierszyki w tej części dotyczą właściwie wszystkiego. Niektóre zawierają dobre rady lub przestrogi, inne są zabawne. Są też takie, które uczą nasze dziecko rysować. Są też wierszyki – zadania. Np. rymowane polecenie połączenia rysunków w odpowiednie pary, łączenia kropek, zagadki, wyliczanki i wiele, wiele innych. Na pewno każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

Pary

Szklanka na spodeczku,
przy talerzu łyżka,
balonik dla Anki,
a dla kotka myszka.
Korale dla Celi,
a kwiatki do dzbanka.
Laleczka dla Zosi,
a auto dla Janka!
Połącz w pary
te przedmioty.
Pewnie ci się uda!
Kreskę machnąć
na papierze
to nie żadne cuda!

No i ostatnia część – czwarta – to zagadki dla ciekawskich i podglądaczy. Jedne bardzo proste, inne bardziej skomplikowane, ale wszystkie naprawdę super.

Ustawiona w kąt
Zjada tylko prąd.
Gdy wody nabierze,
Bieliznę upierze.

Książka jest dość gruba a wierszy w niej naprawdę dużo. Ilustracje wesołe i aż korcą by je podsunąć dziecku do kolorowania. Ta książka to źródło fantastycznej zabawy dla maluchów i ich rodziców. Cena książki to 29,80zł Daje 5/5 i polecam!!!


1 komentarz:

  1. doskonałe dla wszystkich rodziów zabawy dla dzieci zobacz http://zabawy-dla-dzieci.blogspot.com Twórcza inwestycja w dziecko procentuje w przyszłości.

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)