Produkty do nauki prawidłowego chwytania kredek

Z moich obserwacji wynika, że sporo dzieci ma problemy z opanowaniem prawidłowego trzymania kredek. W przedszkolnej grupie mojego synka (5-latki) chwyta je źle około 40% dzieci! Temat ten był poruszany na zebraniu i rodzice zostali poproszeni o obserwację swoich pociech. My też długo zmagaliśmy się tym małym mankamentem, więc dziś chciałam polecić Wam produkty, które nam skutecznie pomogły w nauce prawidłowego rysowania :)

Przede wszystkim pomogły nam kredki Stabilo. Mają one trójkątny przekrój i specjalnie oznaczone miejsca do trzymania ich paluszkami. Na pudełku widnieje informacja, że są one przeznaczone dla dzieci powyżej 5. roku życia, ale moim zdaniem są jak najbardziej odpowiednie już dla 3-latków. Poza tym są dość wytrzymałe i nie trzeba ich non stop ostrzyć (nawet jeśli dziecko mocno przyciska je do papieru). Poza tym dostępne są w dwóch wersjach - dla dzieci prawo- i leworęcznych.
Cena: około 36 zł


Warte uwagi są również wszelkie nakładki na kredki, które można kupić w sklepach papierniczych. Są tanie i bez problemu można ich używać przy standardowych kredkach, ołówkach, a nawet flamastrach. One również dostępne są w wersjach dla dzieci prawo- i leworęcznych. Poza tym występują na rynku w tylu odmianach, że na pewno każda mama znajdzie odpowiednie nakładki dla swojego dziecka.
Cena: 2 - 8 zł za sztukę


Myślę, że warto od małego wpajać  dziecku prawidłowe nawyki. Z niektórych złych przyzwyczajeń szybko się wyrasta, a inne z nich tylko się utrwalają. A skoro są dostępne produkty sprzyjające walce o bezproblemowe rysowanie to czemu by z nich nie skorzystać? ;)

2 komentarze:

  1. No właśnie, to bardzo ważne, żeby dziecko prawidłowo trzymało kredkę, bo potem przeniesie się to na pisanie. Moje dziecko akurat prawidłowo chwyta kredkę, ale ja nie. Nie umiem prawidłowo trzymać długopisu i ładnie pisać. Trzymam "po swojemu" i ładnie piszę, ale w wieku przedszkolnym nikt nie zwrócił uwagi na to, zeby mi przestawić sposób trzymania. A teraz już za późno.

    OdpowiedzUsuń
  2. Racja. My też staramy sie wypracować prawidłowe trzymanie bo Oli trzyma w cały świat czasem nawet pięścią lub w ogóle jakoś dziwacznie.

    Naukę prawidłowego chwytu ułatwiają też trójkątne kredki lub mazaki :D

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)