Do dzieła!

Polecam wam fantastyczną serię książek z pomysłami do zabaw plastycznych z dziećmi Do dzieła! wydawnictwa Jedność.

Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.          
Książki polecane są dla dzieci w wieku od lat 5, ale sądzę, że wiele z tych zabaw można wykorzystać z o wiele młodszymi dziećmi :)

A w serii znajdziecie:

DREWNO I KOREK


Książka podsuwa ciekawe pomysły, które mogą się stać inspiracją do wykonania własnych projektów z tych powszechnie dostępnych materiałów, jakimi są drewno i korek.

TWORZYWA SZTUCZNE


Można wykonać oryginalne, zabawne, a zarazem użyteczne rzeczy z tworzyw sztucznych. Przedmioty codziennego użytku z tworzyw sztucznych mogą przydać się do wykonania wielu różnych rzeczy. Na stronach tej książki znajduje się wiele nowych pomysłów.

METALE


Puszki, kapsle, spinacze, pinezki, druciki… to tylko niektóre z metalowych przedmiotów, które można znaleźć w swoim otoczeniu. Używając ich można puścić wodze fantazji i wykonać zabawne rzeczy z metalu.

NIE TYLKO KAMYKI


Istnieje wiele rzeczy, które mogą być bardzo użyteczne, by stworzyć oryginalne dzieła. Można znaleźć je w najbliższym otoczeniu. Można się nimi bawić i zamienić je w zadziwiające dzieła.

PAPIER


Istnieje wiele rodzajów papieru. Łącząc je ze sobą, można stworzyć wiele oryginalnych prac. Książka ta prezentuje kilka zabawnych pomysłów, na podstawie których można wymyślić wiele własnych, uwalniając tylko odrobinę wyobraźni.

PLASTELINA


Na stronach tej książki znajduje się wiele zabawnych propozycji wykonanych z plasteliny. Bogactwo pomysłów jest nie tylko zaskakujące, ale także uwalnia wodze fantazji i pozwala własnoręcznie stworzyć, ciekawe prace.

Każda z książek jest formatu  238x295, mają miękkie okładki i zawierają 32 strony. Cena jednej sztuki to około 10 zł :)

Nam bardzo się ta seria podoba. Daje 5/5 i polecam!!!


2 komentarze:

  1. na allegro znalazłam tylko 3, masz może namiar gdzie można zakupić cały pakiet?

    Pozdrawiam Iz

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)