Pingwinki - zdobywcy góry lodowej

Pokażę Wam dziś grę, którą moje dziecko dostało na gwiazdkę w wieku dwóch lat i do tej pory do niej wraca. Chodzi o grę PINGWINKI - ZDOBYWCY GÓRY LODOWEJ firmy EPPE.

 Zestaw ten zawiera:
  • podstawę góry lodowej
  • 1 górę lodową
  • 7 pingwinów
  • 3 wyrzutnie
  • 3 flagi  
Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 3 lat i mogą w nią grać 2-3 osoby.
Co do tej kategorii wiekowej to absolutnie się nie zgadzam. Dużo młodsze dzieci mogą się nią bawić, bo to nic trudnego. Celem gry jest umieszczenie dwóch własnych pingwinków i Jokera (czyli dodatkowego szarego pingwinka) na szczycie góry lodowej szybciej niż przeciwnicy za pomocą wyrzutni. Każdy gracz ma wyrzutnię w tym samym kolorze co kapelusiki swoich pingwinków. Zwycięzcą jest ta osoba, która pierwsza wygra trzy rundy, a oznacza się je własną flagą, którą przesuwamy coraz wyżej po każdej zakończonej rundzie.
Ta gra jest naprawdę bardzo zabawna. Umieszczenie pingwinków na szczycie wcale nie jest łatwe, bo góra dzięki temu, że gra jest na baterię stale się porusza. Zatem podczas zabawy pingwinki potrafią ześlizgnąć nam się z powrotem do oceanu i musimy ponownie spróbować umieścić je na górze lodowej.

Jest to zdecydowanie gra zręcznościowa, nie wymaga wielkich umiejętności a jednocześnie dużo przy niej śmiechu, ruchu i przekrzykiwań. Mimo bardzo prostych reguł, gra nie należy do najłatwiejszych. Odpowiednie zachęcając i motywując dzieci do zabawy możemy je nauczyć cierpliwości :) Po długim używaniu gra zaczyna być nużąca, ale nie zapomniana, bo po pewnym czasie znów do niej wracamy :)

Gra wykonana jest bardzo solidnie. Pingwinki są mocne a platforma wytrzymała. U nas nadal wygląda jak nowa, choć w użytku jest już około 1,5 roku. Gra jest bezpieczna, nie zawiera małych elementów. Nie psuje się!

A teraz cena. My kupiliśmy tę grę za 30 zł! Uważam, że to naprawdę mało i warto rozejrzeć się po sklepach. Nie dajcie się naciągnąć, bo można ja kupić także w cenie 60 czy nawet 80 zł tylko dlatego, że do zestawu dołączony jest jakiś notesik czy stempelek super gracza.
Do gry potrzebne są 2 baterie LR14 1,5V.
Jedyną wadą jaką widzę to fakt, że przy długim graniu może przeszkadzać dźwięk jaki wydaje platforma podczas poruszania się. Nie jest głośny, ale po pewnym czasie może drażnić. Przynajmniej mnie. Ale bez tego nie ma zabawy, więc jest to przeszkoda do pokonania. Zdecydowanie daję 5/5 i polecam! :)


2 komentarze:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)