Kolejka drewniana Eichhorn

Drewnianą kolejkę firmy Eichhorn kupiłam synkowi na święta w 2009 roku. Zestaw, który mamy składa się z 81 elementów i w jego skład wchodzą: tory, wagony, drzewa, domki, samochody, znaki drogowe, ludziki i największa atrakcja - lokomotywa na baterie. Tory ułożone według wzoru mają wymiary 100x102 cm.



Kolejka tylko na początku wydaje się być skomplikowana do złożenia. Mój wówczas 3,5-latek po kilku dniach sam świetnie sobie radził z łączeniem poszczególnych elementów, a po kilku tygodniach zabawy - sam wymyślał nowe konstrukcje.


Największym plusem kolejki jest to, że prawie wszystkie elementy zrobione są z drewna, a więc jest ona bardzo trwała. Zniszczenie jakiegokolwiek elementu jest niemalże niemożliwe :) Poza tym z czasem można dokupować kolejne części, których na rynku jest na prawdę sporo (dodatkowe tory, pociągi, perony, mosty, budynki etc.). Podobno do zestawu pasują również tory z Ikei i Tesco, ale sama tego nigdy nie sprawdzałam, więc nie mam tutaj 100% pewności.

Co do minusów to dla mnie jedynym jest cena. Za cały zestaw kupiony w promocji w Lidlu zapłaciłam bodajże 119 zł. W Internecie nie udało mi się znaleźć takiego samego kompletu, ale dla przykładu zestaw składający się z 22 elementów kosztuje około 85 zł, a z 36 elementów - 150 zł. Pojedyncze części, które można kupić osobno również nie należą do tanich...

Producent zaleca tę zabawkę dla dzieci powyżej 3 roku życia i tutaj się z nim zgadzam. Chociaż pewnie i dla młodszych dzieciaków frajdą byłoby patrzenie na jeżdżący pociąg ;)

W skali 1-5 kolejkę oceniam na 5.


3 komentarze:

 1. Wygląda bardzo ciekawie. Przyznam się, że nie widziałam jeszcze takiej drewnianej kolejki. Wydaje mi się że to może być świetny prezent dla synka na najbliższe urodzinki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj Nikuś byłby zachwycony :) Uwilbia "ciuch ciuch" jak on to nazywa :)
  Świetna ta kolejka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super! Bardzo mi się podoba!!!

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)