Biedroneczki

Uwielbiam robić ozdoby, które nie wymagają ode mnie wielkiego wysiłku a przy tym są dość efektowne.

Jedną z takich ozdób są nasze biedroneczki. Taki wiosenny akcent w pokoju mojego dziecka. A jak je zrobić? To proste.

Potrzebujemy:
- bloku technicznego (najlepiej kolorowego - czarna i czerwona kartka, jeśli blok jest biały - musimy mieć czerwony i biały papier kolorowy),
- kawałek czarnego papieru samoprzylepnego i dużo mniejszy biały papier samoprzylepny,
- dwustronną taśmę samoprzylepną lub kleju,
- dziurkacz,
- korektor w pisaku.

A wykonanie to bułka z masłem :P
Z czarnego i czerwonego papieru technicznego wycinamy tyle samo takich samych kółeczek. Jeśli papier jest biały najpierw naklejamy na niego kolorowy papier. Z czarnego papieru samoprzylepnego dziurkaczem wycinamy całą masę czarnych kółeczek.


Jak się już pewnie domyślacie, efekt zabawy dziurkaczem przyklejamy do czerwonych kółeczek. Potem przecinamy kółeczka na pół i taśmą dwustronna przyklejamy je do czarnych kółeczek. Następnie dziurkaczem wycinamy z białego papieru noski a korektorem rysujemy oczka.
W ten sposób powstają nasze biedroneczki :)

 

Możemy je wykorzystać w bardzo różny sposób. Idealnie nadają się do "projektu wiosna" Agnieszki, korzystając z taśmy dwustronnej, możemy nimi ozdobić pudełka na zabawki, można taśmą bezbarwną przykleić od spodu wykałaczki bądź patyczki do szaszłyków i wbić je do doniczki z kwiatami na parapecie... Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. My przykleiłyśmy od spodu agrafki, dzięki czemu nasze biedroneczki pięknie zdobią firankę w pokoju mojej córeczki :) (lepsze byłyby małe drewniane klamerki, ale nie miałyśmy)


 Zabawa łatwa i przyjemna, bo które dziecko nie lubi odrysowywać czegoś na kartce lub bawić się dziurkaczem  i naklejkami!!! :)

Polecam :)


3 komentarze:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)