"365 zabaw dla bystrych brzdąców"

Tytuł: "365 zabaw dla bystrych brzdąców"
Autor: Sheila Ellison
Wydawnictwo: WAB
Okładka: miękka
Liczba stron: 416
Cena: 34,90 zł

W moje ręce trafił ostatnio wyżej wymieniony poradnik. Spodziewałam się, że to będzie kolejna książka z wydumanymi pomysłami, ale okazało się, że nie miałam racji :) W zamyśle zabawy skierowane są dla dzieci od 16 miesiąca życia do 4 lat, ale na pewno i mamy starszych, i młodszych dzieci znajdą tutaj coś dla swoich pociech. 
Poradnik podzielony jest na pięć części - "Codzienne życie", "Czas zabawy", "Poza domem", "Czas dla rodziny" oraz "Rozwój i nauka". W każdej z nich można znaleźć na prawdę sporo ciekawych pomysłów na zabawy z dziećmi, które poprzeplatane są z dobrymi radami dla rodziców. Już kilka z nich wcieliłam w życie i faktycznie ułatwiają nam codzienność. Nigdy nie wpadłabym na to, że dodanie do farbek płynu do naczyń może skutkować łatwiejszym zmywaniem ich z ciała!
Autorka książki nawet prozaiczne codzienne czynności potrafi przekształcić w zabawę, np. naukę mycia rączek, trening czystości czy mycie ząbków. Znaleźć tu można również kilka przepisów na pyszne dania, ale i tak najbardziej urzekł mnie pomysł na wyrób domowego masła (i zachęcenie dziecka do samodzielnego przygotowania kanapek z nim). Musicie przyznać, że to bardzo oryginalny pomysł, no nie?
Podsumowując - w poradniku zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Proponowane zabawy są łatwe i przyjemne, w dodatku nie trzeba biegać po mieście w poszukiwaniu przydatnych do nich przedmiotów. Jedynym minusem książki jest dla mnie miękka okładka - biorąc pod uwagę częstotliwość z jaką zaglądam do poradnika to twarda lepiej by zniosła tę ciągłą eksploatację ;) 

Tak więc książka dostaje ode mnie maksymalną ocenę, czyli 5/5.


3 komentarze:

 1. Zapraszam na Candy, gdzie nagrodą jest ta właśnie fantastyczna książeczka :)
  http://bawimy-sie.blogspot.com/2011/03/candy-urodzinowe-365-zabaw-dla-bystrych.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wlasnie juz zamówilam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj książka wydaje się świetna ;) Super byłoby ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)