Reniferek Rudolf :)

Odkąd zaczęłyśmy z Natalką bawić się plastycznie, ten mój mały urwis cały czas krzyczy, że chce zrobić renifera. Obie moje córki mają kompletnego bzika na punkcie koni, a renifer to zwierzę bardzo podobne do tych ich pupili. Zatem nic dziwnego, że mała wierciła mi dziurę w brzuchu cały czas. A ja jak na złość zupełnie nie miałam na niego pomysłu.


W naszych zasobach na Babylandii były już pomysły na renifera. Znajdziecie je >>TU<<, chciałam zatem czegoś nowego. No i się udało!

My także do naszej zabawy wykorzystałyśmy farbki, ale nie tylko! Żeby wykonać naszego Rudolfa, potrzebujemy:
- kartkę papieru w kolorze białym
- kartkę w kolorze pomarańczowym
- brązową i czerwoną farbę,
- dwa ruchome oczka,
- czerwony pomponik,
- ołówek, klej i nożyczki

Najpierw na kolorowej kartce papieru odrysowujemy rączki naszego brzdąca i wycinamy je. Następnie na białej kartce malujemy owal w kolorze bazowym. Naklejamy na niej ruchome oczy o pomponik zamiast noska. Czerwoną farbą maluch musi namalować buzię reniferka. A na koniec wycięte wcześniej rączki dziecka przyklejamy jako poroże Rudolfa :) I nasze dzieło skończone!


Wesołej zabawy :)


5 komentarzy:

  1. Bardzo fajny pomysł :) Ja poszłam kilka lat temu o krok dalej i sama głowę renifera zrobiłam z dziećmi z odbicia stopy. Że brudno? To teraz wyobraź sobie, że zrobiłam to cała klasą pierwszaków :D niech żyją chusteczki nawilżane i wyluzowani rodzice uczniów :D
    http://zmaluchami.blogspot.com/2013/12/choineczki-z-rolek-po-papierze.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten wpis jest bardzo ciekawy

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)