Pamiątka z okazji Chrztu Świętego

Chrzest Święty to bardzo ważny dzień w życiu dziecka, choć tak naprawdę dzieciaczki nie zdają sobie z tego sprawy. W większości przypadków do chrztu niesie się malutkie dzieci, im szybciej tym lepiej. Mi osobiście nie zależało wcale na tym, by chrzest odbył się jak najprędzej. Wiadomo każdy ma swoje przekonania, każdy robi jak uważa, jak czuje czy jaką ma możliwość. Nie będę się wdawała w religijne opisy, bo nie lubię rozmawiać na takie tematy, akurat poglądy religijne podobnie jak i poglądy polityczne są sprawą indywidualną każdego człowieka i dosyć często prowadzą do sporów, a ja nie lubię się spierać ;) Dlatego te kwestie pozostawię bez rozwinięcia.

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam za to coś co jest wspaniałą, piękną i bardzo pomysłową pamiątką z chrztu świętego. Jestem pewna, że spodoba się ona każdemu i dlatego koniecznie muszę Wam ją pokazać :)


Dominik swój wielki dzień przeżył dopiero niedawno. Postanowiliśmy bowiem poczekać z chrztem do czasu aż mały będzie miał roczek. Dla jednych to pewnie niewyobrażalne, że jak to, takie duże dziecko do chrztu prowadzić? Mi osobiście, ani odrobinę to nie przeszkadza, ksiądz także nie powiedział na ten temat ani słowa, nie zapytał dlaczego tyle czekaliśmy, ani nie oburzył się na ten fakt więc stwierdzam, że to wcale nie jest żadna wielka sprawa, że roczniak został ochrzczony ;)
Chyba największy problem z pojęciem tego miała moja babcia czyli prababcia Dominika. Widziałam, że strasznie jej ulżyło kiedy w końcu doczekała się chrztu swojego prawnuka ;)
A dlaczego tyle czekaliśmy? Powiem Wam, że nie ma jakiegoś konkretnego powodu, może było to pójście na łatwiznę? Zrobiliśmy małą połączoną imprezkę w restauracji. Był chrzcinowy obiad i urodzinowa kawka, był też tort pasujący do obu okazji. Było kameralnie, rodzinnie i szybko ;) Raz dwa i już byliśmy w domku. Cieszę się, że mamy to już za sobą, nie przepadam za organizowaniem imprez i naprawdę spędzało mi to sen z powiek... 


Ale nie o chrzcie Dominika miałam Wam pisać, a o cudnej pamiątce jaką z okazji tego wielkiego dnia otrzymało moje dziecko. Jest to bowiem wspaniała spersonalizowana książka od firmy czytajbajki.pl
Dlaczego tak mnie zachwyca? A między innymi własnie dlatego, że jest ona skierowana do mojego dziecka. Tekst jest rymowany, opisujący ten ważny dzień jakim jest chrzest. W tekście wielokrotnie wymieniane jest imię naszego dziecka, ale to nie wszystko! Są tutaj także śliczne, bardzo kolorowe, wesołe ilustracje, a wśród nich znajduje się buźka naszego maluszka :)
Podczas zamawiania wystarczy podać imię dziecka oraz przekazać osiem zdjęć gdzie ładnie widać twarz dziecka i już, wspaniała pamiątka gotowa :)
Jest także miejsce na datę chrztu. Zazwyczaj jest ona wpisywana oryginalnie, ją także podaje się podczas zamawiania jednak w naszym przypadku miejsce to zostało wolne ponieważ kiedy robiłam tę książkę nie znałam jeszcze dokładnej daty chrztu więc teraz muszę wpisać ją sobie ręcznie. Jest także dedykacja od rodziców (lub kogoś innego kto przekazuje tę książkę dziecku na pamiątkę) co także jest wspaniałym pomysłem. Na końcu jest miejsce na wklejenie fotografii z chrztu i tutaj myślę, że fajnie byłoby gdyby zdjęcie to mogło zostać zamieszczone już oryginalnie. Chyba byłoby ładniej niż takie wklejane. Ale to akurat mało istotny szczegół...
Książka ta jest naprawdę bardzo ciekawa, pomysłowa i śliczna. Rymowana opowieść, sztywna okładka, śliskie strony, ładna czcionka, zdjęcia dziecka, wiele kolorowych ilustracji - całość jest zdecydowanie jak najbardziej godna polecenia! Dostępna jest wersja dla chłopców i dziewczynek :)

Jest to wspaniała pamiątka na długie lata i bardzo się cieszę, że zrobiliśmy coś takiego Dominikowi :)


Personalizowana książka na chrzest
Format: 21x21 cm
Ilość stron: 20-24
Czas realizacji: 6-8 dni roboczych
Cena: 65 zł6 komentarzy:

 1. Ojej... Urocza jest ta książeczka :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiątka jest wspaniała, między innymi przez zdjęcia, które zostały bardzo dobrze dobrane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiątka na chrzest na prawdę świetna. Zdjęcia na książeczce bardzo fajne :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten wpis jest bardzo interesujący

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, można gdzieś jeszcze zakupić tą książkę? Ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć, strona czytaj bajki nie działa.

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)