Poczatek wakacji w stylu indiańskim ;)

No i mamy wakacje. My już pierwsze plany mamy. 
Już niedługo znów uda nam się spotkać w realu. I co najważniejsze nie będzie to kilkugodzinna pogawędka, tylko spędzimy wspólnie całe 4 dni!
Oj, już nie możemy się doczekać!

Ale nie po to postanowiłyśmy dziś napisać kolejny post, by chwalić się swoim spotkaniem.
Chciałyśmy zwrócić Wam uwagę, że wakacje to ten fantastyczny czas, w którym warto spędzać go jak najwięcej w gronie rodzinnym. I nie ważne czy jest to koc na podwórku czy basen w pięcio gwiazdkowym hotelu. Najważniejsze jest to, by być razem i świetnie się bawić. Bo niestety w ciągu roku różnie to z tym naszym czasem bywa...
 
 
A jeśli brakuje Wam pomysłu na to, jak ten czas spędzić, jeśli szukacie nowych wrażeń - rozejrzyjcie się dookoła. Na pewno w Waszej okolicy znajdzie się mnóstwo fajnych miejsc, które warto odwiedzić. My na przykład mamy pierwszą propozycję dla mieszkańców województwa mazowieckiego. 
 
Pamiętacie Park Adrenaliny i Westernu w Runowie?
W tym ciekawym zakątku stale coś się dzieje. A najbliższa impreza szykuje się już na 4 lipca!

https://www.facebook.com/events/1461389020841962/

Kontynuując cykl Weekendów Indiańskich „zbliżamy pokolenia” tym razem podczas wspólnych warsztatów tematycznych zarówno metodami ówczesnymi jak i tradycyjnymi.
Jak co roku 4 lipca obchodzi się w wielu miejscach rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, a od tego roku Park Adrenaliny i Westernu Runów pragnie wpisać ten termin w swój kalendarz.

 
Polecamy przybycie w pełnych strojach westernowych, bowiem tylko w pełni ubrani kowboje i Indianie będą mogli bezpłatnie wstąpić na teren ośrodka, tak aby poczuć się jak u siebie kolejny razem w tym roku. Zarówno młodsi odnajdą się w tworzeniu podków, flag, indiańskich tipi itp. w masie solnej, jak i nieco starsi na warsztatach tkackich lub ozdabiania pierza.


Młodzież i dorośli będą mogli stoczyć pojedynki w samo południe jak i przez cały dzień na jednym z 4 dostosowanych pól paintballowych, dzięki uprzejmości Paintball Runów.
Od bram ośrodka, każde chętne dziecko będzie mogło w prezencie otrzymać Indiańskie barwy wojenne oraz zapoznać się z pełnym atrakcji harmonogramem oraz planem Pokazów w wykonaniu Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian z opowiadaniami twórców licznych dzieł literackich traktujących o tamtych odległych terenach, kulturze i historii.

 
W trakcie dnia zapraszamy do szukania złota w kopalni znajdującej się obok Rezerwatu Indian Nawaho, do sprawdzenia swoich umiejętności na Indiańskiej Ścieżce Sprawnościowej, podczas walki Apaczów, jak i podczas strzelania z łuku i sławnego winchestera tzw. Grzmiącego Kija.


Przez cały dzień „nowi mieszkańcy” będą mogli korzystać bezpłatnie z wozu traperskiego, którym zwiedzenie rozległych terenów stanowić będzie niewielkie, ale ekscytujące wyzwanie.


Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu jak i pod dachem w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań, dmuchana zjeżdżalnia oraz wiele innych.


Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, zespołowej grze w piłkarzyki gigant itp. Dla nich z pewnością celne oko przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku oraz z procy.


Dla seniorów przewidujemy dodatkowo możliwość skorzystania z licznych gier logicznych, planszowych, karcianych. W ramach wspierania aktywności zostaną udostępnione kijki dla chętnych na NORDIC WALKING po okolicznym lesie Chojnowskim. Weźcie ze sobą kijki, na miejscu dostępna będzie limitowana ilość do wypożyczenia!


Seniorzy jak i pozostali dorośli, na których życie wpłynęły znacząco wyjazdy do Stanów Zjednoczonych będą zaproszeni do opowiedzenia swoich historii w obiekcie La Fiesta Mexicana w ramach wymiany doświadczeń międzypokoleniowych – zapraszamy chętnych do zgłaszania swojego udziału telefonicznie do 2 lipca.
Równolegle do prowadzonych bezpłatnych atrakcji, przez cały dzień dostępne będą różne dodatkowe płatne atrakcje jak np. oprowadzanie na koniu, możliwość gry w paintball, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów oraz przypinek z własną podobizną i nie tylko.


Zapraszamy wszystkich do pozostawienia swoich środków transportu bezpiecznie na terenie stacji Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej w Piasecznie i przyjechanie kolejką na teren zabawy dzięki czemu będzie można posłuchać podczas trasy historii kolei wąskotorowej równolegle dostrzegając uroki zielonych okolic Warszawy.


PROGRAM IMPREZY 4 LIPCA:

11:00 – Otwarcie bram ośrodka; Odjazd Kolejki Wąskotorowej z Piaseczna ul. Sienkiewicza 14
11:30 – WARSZTATY I: Techniki zdobienia koralikami
13:00 – Pokazy tańców indiańskich na scenie głównej
13:30 – WARSZTATY II: Tworzenie indiańskiego pancerzyka na szyję
13:45 – Opowieści o Stanach Zjednoczonych Ameryki i tym jak osiągnęły niepodległość
14:45 – Nauka i pokazy tańców kowbojskich
13:45 – Pokazy i nauka liniowych tańców kowbojskich na scenie głównej w Old Town
15:30 – WARSZTATY III: Historia i wytwarzanie łapaczy snów
17:00 – Zamknięcie bram ośrodka

ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY DZIEŃ:

- gra terenowa „Złoto Bandytów”. Przejdź grę i uzyskaj najlepszy czas!
- warsztaty tworzenia w masie solnej, malowania na szkle, tworzenia zabawkowych toporków, łuków, rewolwerów, karabinków
- Tematyczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- Pozowanie do zdjęć z Indianami
- Nastrojowa muzyka
- Strzelnica z winchesterami i łukami
- Przejazdy wozem traperskim i/lub samochodami terenowymi
- Przejazdy konne i weekendowa szkółka jazdy konnej
- Rozgrywki paintballowe dla grup zorganizowanych
- Gry stołowe
- Ciepłe i zimne przekąski

 My niestety nie będziemy mogły tego dnia odwiedzić miasteczka. 
W tym czasie będziemy lenić się na plaży i strzelać fotki na lewo i prawo ;) 
Ale Was serdecznie zapraszamy. 

 zapowiadają się wyjątkowo ciekawie!

A znając zaangażowanie i ogromny zapał organizatorów jesteśmy przekonane, że dołożą oni wszelkich starań, by ten dzień zapadł Wam w pamięci jako jeden z najfajniej spędzonych tego lata. 
Dlatego w imieniu organizatorów, patronów honorowych i medialnych oraz naszym własnym
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 Opis, program oraz zdjęcia zostały udostępnione przez organizatora wydarzenia.

1 komentarz:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)