Disney - Znajdź księcia

Możecie mi wierzyć lub nie, ale odkąd ta gra jest w naszym domu, moje dziecko nie potrafi się od niej oderwać! Codziennie męczy mnie żebyśmy choć raz zagrały i stale obiecuje, że już jutro da mi spokój.
Po czym na drugi dzień jest dokładnie to samo :)

A  mówię o grze:
Disney
Znajdź Księcia


Jest to przestrzenna gra planszowa przeznaczona dla dzieci powyżej piątego roku życia.
W pudełku znajdziemy:

A wszystkie te elementy wykonane są naprawdę bardzo starannie :)


Aby rozpocząć zabawę najpierw należy grę przygotować. Oczywiście pionki po pierwszym złożeniu już mogą tak zostać. Natomiast plansza za każdym razem musi być łączona, w innym wypadku nie zmieści się do pudelka. Jednak nie przejmowałabym się tym bardzo, bo oprócz tego, że trwa to dosłownie chwilkę to jeszcze jest to na tyle prosta czynność, że moja pięciolatka świetnie sobie z tym radzi zupełnie sama.


Zabawa polega na przemieszczaniu pionków (księżniczek) po bardzo kolorowej planszy. 


Ruchy pionkami wykonujemy po uprzednim rzucie kostką. W sumie nic nadzwyczajnego? Otóż nie. Przede wszystkim tę grę różni od innych tego typu zabawek fakt, że po planszy poruszamy się w dowolnym kierunku. Oczywiście są miejsca, gdzie strzałka wyraźnie wskazuje w którym kierunku należy się udać, ale są też miejsca, gdzie sami decydujemy gdzie ruszymy pionkiem. Dodatkowo, na planszy znajdziemy rożne kolorowe pola. Stając na kwiatuszka możemy przesunąć nasz pionek o dwa pola, na motylku mamy dodatkowy rzut kostką, a na ławeczce tracimy jedną kolejkę. Najciekawsze jednak jest pole z dużym czerwonym serduszkiem. Stając na nim gracz ma możliwość zdobycia kawałka serduszkowego puzzla, który oczywiście przybliża go do wygranej. Stając na serduszku należy obrócić przymocowanym wcześniej kołem, a następnie zajrzeć czy w drzwiczkach pojawi się właściwy książę. 


Jeśli tak, kawałek serduszka jest już nasz, jeśli nie. Musimy czekać na kolejną szansę. Oczywiście ów elementy można także stracić, gdy księżniczka naszego współgracza trafi na opole z  postacią, która w bajce Disneya nie sprzyja naszej księżniczce. Tak więc u Kopciuszka będzie to macocha, czy u Ariel - Ursula. Po zdobyciu wszystkich puzzli nasza księżniczka udaje się do drzwiczek by spotkać się ze swoim ukochanym. I oczywiście wygrywa ta, która zrobi to pierwsza :)


Jak widzicie gra jest typowo dziewczęca. Już sam fakt, że pionkami są księżniczki z różnych bajek Disneya sprawia, że mojej Alicji aż oczy błyszczą. Lecz w momencie, gdy zobaczyła plansze i dowiedziała się na czym polega zabawa - aż piszczała z radości.


Gra jest bardzo emocjonująca. Naprawdę wiele się w niej dzieje! Moje dziecko jest bardzo podekscytowane, gdy jej pionek staje na serduszku. Najbardziej śmieszy mnie, gdy mała składa rączki i szepcze: "Proszę kółeczko, daj mi mojego księcia..." ;)


 Ale jak to w życiu bywa, raz się udaje, a innym razem nie ;)


Gra Znajdź Księcia jest super. Alicja pokochała ją tak bardzo, że w tej chwili wszystkie inne się już nie liczą. Zasady są bardzo proste a spore urozmaicenie podczas zabawy sprawia, że przy tej grze nie można się nudzić. Oprócz tego gra jest bardzo solidna. Wszystkie elementy są wykonane z bardzo grubej tektury, a grafika zachwyciłaby nie tylko małą dziewczynkę. Ta zabawka dopracowana jest w każdym calu. Zresztą co tu dużo mówić - radość mojego dziecka mówi wszystko :)


ZALETY:
- ciekawa i estetyczna grafika,
- solidna konstrukcja,
- łatwość montażu,
- bohaterowie z ulubionych bajek małej dziewczynki,
- proste i ciekawe zasady,
- wciągająca i emocjonująca,

WADY:
- czasami lekko zacina się koło przy wyborze księcia,
- po długim użytkowaniu gry plansza w okolicy kółeczka zaczyna się rozdwajać i trzeba ją lekko podkleić, ale aby do tego doszło trzeba baaaardzo długo ją testować ;)

Gra "Znajdź księcia" przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 lat, lecz według mnie młodsze dziewczynki również bez kłopotu sobie z nią poradzą i na pewno będą się świetnie bawiły. Muszą tylko umieć liczyć do sześciu :)
Liczba graczy - 2-4.
Czas trwania jednej gry od 15 do 30 minut.
Cena - od 40zł w górę.

Ja zdecydowanie daję 5/5 i gorąco polecam!!!


7 komentarzy:

 1. Aż sama chciałabym zagrac ! : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, szkoda że Naduś taka mała jeszcze jest:/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie ją można kupić ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie wszędzie. Smyk, Empik, Merlin. Ja osobiście polecam to ostatnie ;) http://merlin.pl/Trefl-Znajdz-Ksiecia-gra-planszowa_Trefl/browse/product/206,810490.html

   Usuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)