Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień dobry :)
W dniu dzisiejszym, z racji nadchodzących Świąt, skupimy się na dużej ilości jarmarków wielkanocnych, co nie znaczy, że zabraknie innych imprez :).

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszana na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniu 1 kwietnia w Niedzielę Palmową na Placu Mickiewicza. Jarmark ma na celu prezentację sztuki i rękodzieła ludowego, ginących obrzędów i zwyczajów wielkanocnych, a także świątecznych tradycji kulinarnych regionu. W programie m.in. pokazy tradycyjnego rękodzieła i ozdób wielkanocnych, mini warsztaty edukacyjne w ramach których dzieci, młodzież i dorośli mogą zapoznać się z technikami zdobienia i malowania pisanek wielkanocnych, wykonania dekoracji wielkanocnej.

Zmieniamy diametralnie klimat :). Przy ul. Legionowej 5, odbywa się właśnie już 5. edycja Dni Hiszpańskich w Białymstoku, w czasie których można się oderwać od codziennych spraw i przenieść się w hiszpańskojęzyczny świat obrazów i dźwięków. W programie prezentacja filmów, zwyczajów i muzyki z tego pięknego kraju.

Zespół Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni zaprasza od 26 marca do 3 kwietnia do Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) na kiermasz wielkanocny "Dar serca". W holu głównym gdyńskiego magistratu będzie można zakupić kartki, upominki i ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków placówki. Szkoła kształci oraz wychowuje dzieci i młodzież specjalnej troski – z porażeniem mózgowym, autyzmem, upośledzeniem umysłowym oraz ze złożonymi niepełnosprawnościami. Kontakt: Iwona Matuszak, ZSS nr 17, tel. 501 011 610.

W najbliższą sobotę (31 marca) o godzinie 17.00 w Katolickim Domu Kultury im. św. Jadwigi przy ulicy Łokietka 60 w Krakowie odbędzie się premiera najnowszego przestawienia Integracyjnej Grupy Teatralnej KUCYKI. Młodzi artyści wykonają piosenki z muzyką specjalnie skomponowaną na tę okazję przez panią Monikę Błaszczyk-Bylicę do tekstów Ewy Stadtmuller i Wandy Chotomskiej. "Dzień dobry Panie Barbakanie" to widowisko muzyczne obfitujące w piękne, autorskie melodie i urocze teksty. Największą atrakcją spektaklu są jednak aktorzy - dzieci, które podczas kilkumiesięcznych prób pokonywały swoje słabości i bariery, by ostatecznie, bez kompleksów zaprezentować się na scenie. Ich radość i entuzjazm udziela się całej widowni, a przygotowywane przez nie przedstawienia słyną z wysokiego poziomu i niewątpliwych walorów artystycznych.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie 31 marca i 1 kwietnia br. po raz jedenasty serdecznie zaprasza na imprezę z cyklu Jarmark Wielkanocny. Podczas imprezy tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i zakupić ich wyroby. Ponadto zaprezentują swoje występy zespoły folklorystyczne: „Wiwaty” i „Wielkopolanie”. Atrakcją drugiego dnia Jarmarku będzie występ kabaretu „Dziura” z Bukówca Górnego k. Leszna. Najmłodsi będą mieli okazję obejrzeć wielkanocne przedstawienie dla dzieci.

Od 23 marca do 6 kwietnia na ul. Staromiejskiej w Katowicach odbywa się tradycyjny jarmark świąteczny. Atrakcją imprezy są tradycyjne kramy z wyrobami z drewna, pisankami, ciastami (mazurki, pierniki, babki wielkanocne), serami (oscypki, bryndza, sery austriackie), wędlinami, palmami i stroikami świątecznymi i innymi wyrobami związanymi ze świętami wielkanocnymi.

W sobotę, 31 marca 2012 r. w Przysieku pod Toruniem tradycyjnie, jak w latach poprzednich, odbędzie się Jarmark Wielkanocny. W trakcie jarmarku odbędą się pokazy wykonywania stroików wielkanocnych, kiermasz produktów tradycyjnych, ekologicznych, wyrobów rękodzielniczych, będzie też można zakupić elementy małej architektury ogrodowej i rośliny ozdobne. Oprawę muzyczną imprezy zapewni zespół folklorystyczny.

Uff, tyle w skrócie, więcej jak zwykle na maliturysci.pl. Do zobaczenia! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)