Urodzinowa szóstka ;)

Część z Was z pewnością widziała jak jakiś czas temu na naszym Facebooku pisałam jak to cały dzień obwijałam i obwijałam, wtedy nie zdradziłam co takiego tworzyłam, dzisiaj Wam pokażę, choć efekt końcowy i tak mnie nie zadowala

Ta kartonowo-wełniana cyfra sześć powstała z okazji urodzin Nikodema. Gdyby nie to, że zaplanowałam na ten dzień sesję zdjęciową to pewnie wcale bym się nie męczyła z tym zawijaniem, ale ponieważ nie mam odpowiednich rekwizytów do zdjęć postanowiłam sama sobie taki stworzyć :) Tak jak wspominałam nie jestem zbytnio zadowolona z mojego dzieła. Nieco za bardzo w jednym miejscu ścięłam "brzuszek" tej szóstki, a na dodatek kolory wełny wcale mi się nie podobają, ale miałam całą siatkę malutkich kłębuszków i musiałam zadowolić się takimi resztakami... Niby mi się nie podoba, a jednak na zdjęciach wyszło nawet fajnie, tak przynajmniej mi się wydaje :)


Do stworzenia takiej liczby potrzebujemy:
- sporej wielkości karton
- nożyczki / nożyk
- ołówek , cyrkiel
- dużo wełny :)
- klej

Wykonanie jest niby banalne, a jednak bardzo czasochłonne. Na kartonie rysujemy szkic wybranej cyfry. U nas to oczywiście szósteczka, ponieważ tyle lat kończył właśnie Nikodem. Wycinamy liczbę z kartonu potem odrysowujemy ją jeszcze raz na kolejnym kawałku i znowu wycinamy. Sklejamy ze sobą obie cyfry, dzięki temu będą one sztywniejsze (oczywiście można tak zrobić z jeszcze większą ilością tych cyferek, ja niestety nie miałam więcej kartonów). Następnie bierzemy się za obwijanie wełną, równiutko, najlepiej kilkoma warstwami. W miejscach gdzie nie da się obwinąć wełny dookoła poobcinałam ją na kawałki i poprzyklejałam za pomocą kleju "Magic". Największy problem miałam z końcóweczką, z tym ogonkiem u góry. Widać niestety niedociągnięcia, ale nie chciała się tam trzymać ta pocięta wełna...
U mnie wygląda to raczej średnio, ale ja po prostu nie mam zdolności do rękodzieła ;) Z pewnością Wam pójdzie z tym lepiej, ja wolę skupić się na robieniu zdjęć ;)
A jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć z powyższej sesji z tą szósteczką to zapraszam serdecznie do siebie ☺

4 komentarze:

  1. Jak dla mnie wygląda to super :) i bardzo fajny pomysł na dekorację :) też akurat muszę '6' stworzyć :) ale to na wrzesień dopiero :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna i jakże kolorowa ta 6 :-)

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)