Lamelia Szczęśliwa

Znacie może Lamelię Szczęśliwą?
Nie??
Oj, to wstyd!
Bo to bardzo urocza starsza Pani.
Kiedyś była nauczycielką, ale teraz spędza czas w domu na zasłużonej emeryturze. 
A ja i moja Ala poznałyśmy ją całkiem przypadkowo przeglądając ofertę wydawnictwa 
Święty Wojciech :)


Seria z Lamelią Szczęśliwą rzuciła nam się w oczy od razu, ponieważ książki z jej udziałem to nie jakieś zwykłe opowiadania.
Są to lektury, które nie tylko bawią, ale również uczą nasze dzieciaki wielu pożytecznych rzeczy :)
Dziś postanowiłam Wam je zaprezentować.

W skład takiej serii wchodzą cztery książki:
oraz

Każda z tych lektur ma dość podobny układ. Na początku poznajemy samą Lamelię. Dowiadujemy się o niej co nieco. Na przykład tego, że ma dwoje wspaniałych przyjaciół: obrażalskiego ptaszka pana Edwarda oraz czerwoną krewetkę pannę Flu. Albo tego, że dwa razy w roku je watę cukrową za to w ogóle nie je ślimaków, bo za szybko uciekają. 


Więc jak widzicie ta emerytowana nauczycielka to bardzo sympatyczna, ale jednocześnie troszkę dziwaczna kobietka. Gdy już ją nieco poznamy, do jej drzwi puka dwoje dzieci. Są nimi: Gabrysia Gałka i Kajtek Kurek. Dzieciaki jak się pewnie domyślacie przychodzą do Lamelii z prośbą o to, by nauczyła je konkretnych rzeczy, Raz jest to gramatyka, innym razem wszystkiego na temat zdrowego odżywiania się itp. A nasza staruszka, choć niechętnie, postanawia przygarnąć maluchy pod swój dach na jakiś czas, by nauczyć je wszystkiego, co uzna za słuszne. I tak rozpoczynają się korepetycje Lamelii Szczęsliwej.


Jednak sposób nauczania przez naszą emerytowaną nauczycielkę nie przypomina nam w żadnym wypadku tego, jak wygląda typowa nauka w szkole. Tutaj Lamelia przekazuje wiedzę swoim podopiecznym opowiadając różnego rodzaju historie. Czyli jednym słowem, uczy je na jakiś konkretnych przykładach. I tak własnie wygląda ta książka. Każdy dzień, który dzieciaki spędzają u Lamelii to jakieś inne opowiadanie tak dobrane, by nauczyło je czegoś konkretnego. Na przykład poznamy pająka Ambrożego, który nauczy Gabrysie i Kajtka odmieniać przez przypadki itp. 


 Na końcu każdego rozdziału (dnia) znajdziemy krótkie podsumowanie zawartych w opowiadaniu informacji. To znacznie ułatwia dzieciaczkom zrozumienie tego, co przed chwilką się dowiedziały, oraz utrwalenie sobie tej wiedzy :)


 Powiem Wam, ze dla mnie te książki mają ogromna wiedzę. Każdy temat jest tu tak fajnie i dokładnie opisany, że lektury te spokojnie mogłyby służyć jako pomoce w szkołach. Nie ukrywam, ze sama sporo się z nich dowiedziałam. A nauka z takich kolorowych i wesołych książek byłaby znacznie przyjemniejsza, niż ze szkolnych podręczników, nie uważacie?


 No właśnie, bo nie wspomniałam Wam jeszcze o tym jak te książki są pięknie wydane! Mają format A4, twardą okładkę, grube śliskie kartki oraz wesoła i kolorową szatę graficzną. Mojej Ali szalenie podobają się obrazki w tych książkach. Najbardziej śmieje się z fikuśnego nochala głównej bohaterki ;)


Nam te książki baaardzo się podobają :)


"Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej" - więcej o niej TUTAJ
cena:  39,90 zł


"Księga gramatyki Lamelii Szczęśliwej" - więcej o niej TUTAJ
cena:  39,90 zł


"Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej" - więcej o niej TUTAJ
cena:  39,90 zł


"Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej" - więcej o niej TUTAJ
cena:  49,90 zł


POLECAM!!!


1 komentarz:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)