Zaroszenia na urodzinki

Alicja niedawno miała urodzinki. Moje dziecko bardzo chciało samodzielnie wykonać zaproszenia dla swoich znajomych, więc z przyjemnością jej w tym pomogłam.Przyznam szczerze, że nie wpadłam na to, że mogłam się z Wami podzielić pomysłem na ich wykonanie, więc zdjęć mam niewiele, ale mam nadzieję, że opis będzie wystarczająco jasny. Tym bardziej, że samo wykonanie zaproszenia jest banalnie proste.

Aby je wykonać potrzebowałyśmy:
  • kartkę z kolorowego bloku technicznego
  • skrawki kolorowej pianki
  • kawałek wstążeczki
  • samoprzylepne literki
  • sypki brokat
  • czarny cienkopis
  • nożyczki i klej
  • drukarkę ;)
Na początek kartkę z brystolu przecięłam na dwie części. Obie następnie zgięłam na pół by uzyskać podstawę zaproszenia (nasz brystol był nieco innego wymiaru stąd nietypowa wielkość i kształt zaproszenia).


Następnie z kolorowej pinki wycięłam po trzy łezki na każde zaproszenie. i przykleiłyśmy je do brystolu by wyglądały jak baloniki. 

Później Alicja narysowała cienkopisem sznureczki od tych baloników, a na ich połączeniu przykleiłyśmy wstążeczkę związaną w niewielką kokardkę. Za pomocą samoprzylepnych literek zrobiłyśmy napis "zaproszenie". 

Następnie klejem rysujemy na zaproszeniu wielką cyferkę odpowiadająca wieku dziecka i posypujemy brokatem. Jego nadmiar zdmuchujemy, gdy tylko klej przeschnie. Alicji spodobała się zabawa brokatem, więc taką samą techniką wykonałyśmy podkreślenie napisy "Zaproszenie".


I tak wygląda nasza kartka. 
Wewnątrz wkleiłam wydrukowany tekst zaproszenia. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią czcionkę i kolor, a na pewno efekt będzie ciekawy. A tekst? Ja polecam ten, który znalazłam gdzieś w sieci. Bardzo mi się podobał :)

Już prawie ..... lata minęło od pięknej ... (miesiąc) nocy roku ..., kiedy to cały kraj poruszyła wspaniała wiadomość: 
tłusciutki/a, łysy/a i bezzębny/a ..... (imię)
przyszedł na świat w jednym z .... (miejscowość) szpitali. od tego czasu każdego roku, każdy stary i młody, biedny i bogaty, ładny i brzydki tego dnia świętuje. W tym roku i ty drogi...... możesz spędzić urocze popołudnie/ przedpołudnie w towarzystwie małego jubilata. .... (imię) ma ogromną przyjemność zaprosić na przyjęcie urodzinowe, które
odbędzie się ......
Polecam :)

5 komentarzy:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)