Sebastian Sarna - "Kubusiowe opowiastki"

Dziś mam kolejną fajną propozycję dla małych moli książkowych.
Opowiadania, które z całą pewnością spodobają się zarówno Wam jak i Waszym pociechom.
Jest to nowość wydawnictwaJest to zbiór bardzo krótkich historyjek z życia czteroletniego Kubusia. Nasz mały bohater to bardzo mądry i rezolutny chłopiec. Fakt, nie zawsze jest aniołkiem - jak to dziecko. Ale zazwyczaj stara się nie sprawiać kłopotów, wielu rzeczy dopiero się uczy i co najważniejsze - przeżywa bardzo dużo ciekawych, często wręcz nieprawdopodobnych przygód.


Jak chociażby opowiadanie, w którym Kubuś bardzo chciał przywitać Nowy Rok. Starał się doczekać do północy, ale jego małe oczka szybko odmówiły mu posłuszeństwa. Gdy się obudził, leżał już w piżamce, w swoim łóżeczku. Wszyscy domownicy także wpadli w objęcia Morfeusza, więc chłopiec po krótkim obchodzie domu postanowił wrócić do siebie. Ale... po drodze spojrzał w lusterko i zobaczył w nim małego chłopca. Okazało się, że był to Roczek, czyli Nowy Rok. Kubuś szybko się z nim zaprzyjaźnił sporo czasu spędzając na zabawie na podwórku :) Tylko nad ranem mama nie mogla wyjść z podziwu gdzie podział się szalik chłopca i jak to się stało, że jego buciki, które suszyła poprzedniego dnia były zupełnie przemoczone...


 Takich krótkich historii znajdziemy tutaj całe mnóstwo. Jedne z nich zaskakują (tak jak przytoczony powyżej przykład), inne bawią (jak opowiadanie, gdy mały Kubuś zachorował na ospę wietrzną) lub też uczą nasze maluszki wartościowych rzeczy (w tym przypadku dobrym przykładem jest chociażby przygoda Kubusia w tramwaju, gdzie maluch dowiedział się, że nie zawsze mówienie prawdy jest dobre bowiem niekiedy wyrażenie nawet prawdziwej opinii o kimś na głos, może sprawić tej osobie dużo przykrości).


 Oprócz ciekawej treści książeczka ta posiada również prześliczną oprawę graficzną. Ilustracje autorstwa Alicji Rybickiej aż się proszą by stale je podziwiać. Obrazki są duże i bardzo kolorowe, a na stronach z tekstem brzegi zdobią kolorowe szlaczki i wizerunki małych krasnali. Nawet tło kart nie jest białe i nudne, lecz takie fajne - kremowe. Ogólnie całość prezentuje się znakomicie. Ja jestem bardzo zadowolona :)


Poza tym samo wydanie tej książki jest naprawdę dopracowane w każdym calu. Okładka jest gruba i puchowa, a wewnątrz papier bardzo dobrej jakości. Poza tym opowiadania nie są zbyt długie, więc maluchy nie będą się nudzić podczas słuchania poszczególnych historii. A do tego, jest to lektura świetnie nadająca się dla małych czytelników, którzy dopiero rozpoczynają samodzielną przygodę z literaturą. Czcionka w książce jest bowiem bardzo duża i czytelna. Jestem pewna, że początkujący miłośnicy książek nie będą narzekać :)


Cóż więc mogę dodać... Książka naprawdę bardzo mi się podoba pod każdym względem. Zresztą nie tylko mnie, bo moje dziecko również z przyjemnością słucha przygód czteroletniego Kubusia. Jestem pewna, że Waszym pociechom także się spodoba :)


Autor: SEBASTIAN SARNA
Ilustracje: ALICJA RYBICKA
Format: 200x285
Ilość stron: 216
Okładka: TWARDA PUCHOWA
Cena: 32,22 zł (dostępna >>TU<<)
I jeszcze na zakończenie muszę się pochwalić. Jak wiecie wraz z Martą prowadzimy również stronę: "Książeczki synka i córeczki" i tak się składa, że właśnie jako nasz książeczkowy blog mamy zaszczyt sprawować nad wyżej wymienioną lekturą patronat medialny :)
Wiem, że straszna ze mnie chwalipięta, ale jest się czym chwalić, prawda? ;)

1 komentarz:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)