Wynalazki

Już kiedyś polecałam Wam książeczki rozkładanki wydawnictwa

Moja Alicja bardzo lubi tego typu publikacje i świetnie się przy nich bawi. Ucieszyłam się zatem, że wydawnictwo to wydało także książkę, której wygląd bardzo przypomina typowe rozkładanki dziecięce, jednak treść jest zupełnie inna.


Wynalazki to książeczka, w której ciągle coś się dzieje. Na każdej stronie czai się inna niespodzianka, która z pewnością zachwyci każde dziecko i co najważniejsze zainteresuje zawartą w tej lekturze treścią. Nie tylko pojawiająca się na środku trójwymiarowa ilustracja jest ciekawym urozmaiceniem tej książki. Oprócz tego są miejsca, gdzie nasz maluch musi coś otworzyć, odwrócić, wysunąć itp. W ten sposób autor publikacji pokazuje dzieciaczkom jak działa śruba Archimedesa lub silnik parowy, wymieniają wynalazki Leonarda da Vinci lub opowiadają historię samochodu, pokazują jak jest zbudowana mikrofalówka lub lodówka, a także prezentują postępy w medycynie i wiele wiele innych. 


Każde zagadnienie jest tu bardzo dokładnie i ciekawie opisane, a nietypowa prezentacja zawartej w ksiązce wiedzy przyciąga dziecko jak magnes. Alicję naprawdę trudno oderwać od tej lektury. Mała chętnie do niej wraca i wiele się z niej uczy. To fantastyczna książka, z której każdy maluch dowie się wielu ciekawych rzeczy. A przy tym będzie się naprawdę dobrze bawił. Gorąco polecam!!!

Autor: Chris Oxlade
Wydawnictwo: DEBIT
Ilość stron: 14
Format: 27,5x29
Cena: 43 zł (dostępna >>TU<<)

 Moja ocena: 5/5


2 komentarze:

  1. Książka od jakiegoś czasu czeka na mojej liście do kupienia. Niestety lista dłuuuga ;( a książka faktycnzie fajna

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)