Czytam sobie

Jak wiecie literatura dla dzieci nie jest nam obca. Niejednokrotnie polecałyśmy wam różne ciekawe książeczki, które warto znać i mieć. Biblioteczkę naszego malucha przy odrobinie chęci można wzbogacić o wiele atrakcyjnych pozycji, które bawią i uczą. 

Dziś nie będziemy się rozdrabniać. Zamiast pokazać Wam jedną książkę, pokażemy Wam ich całą serię!

Książeczki, o których chcemy Wam dziś napisać, to nowość wydawnictwa


, a mówimy o serii


Jest to program edukacyjny, który wspiera naukę czytania dzieci w wieku od 5-7 lat.
Seria składa się z trzech poziomów, a w każdym z nich odnajdziecie po trzy ciekawe tytuły znanych i lubianych twórców literatury dla najmłodszych.

POZIOM 1

SKŁADAM SŁOWA
Tytuły do wyboru to:
„Psotny Franek” - Agnieszka Frączek
 „Kto polubi trolla?” - Zofia Stanecka
 „Sekret ponurego zamku” - Wojciech Widłak


Ilość stron: 32

Poziom pierwszy jest skierowany dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Opowiadanie jest bardzo krótkie, składa się z około 150-200 wyrazów. Zdania w tekście również są krótkie napisane dużą czytelną czcionką u dołu strony na białym tle. Tekst zawiera 23 podstawowe głoski oraz niewielkie ramki na ilustracjach z wyrazami podzielonymi na głoski. Obrazki na stronach są bardzo wesołe i kolorowe. Przyciągają malucha i jednocześnie obrazują mu czytany poniżej tekst.POZIOM 2

 SKŁADAM ZDANIA
Tytuły do wyboru to:
„Tadek i spółka” - Joanna Olech
 „Skarb Arubaby” - Małgorzata Strzałkowska
 „Maja na tropie jaja” - Rafał Witek


Ilość stron: 48

Ten poziom przeznaczony jest dla dzieci, które opanowały już składanie wyrazów. Teraz opowiadanie jest nieco dłuższe, składa się z około 800-900 wyrazów. Znajdziemy tu bardziej skomplikowane zdania , dłuższe, i niektóre złożone. Dziecko ma okazje także poznać elementy dialogu. Tekst podobnie jak w poprzednim poziomie złożony jest z 23 podstawowych głosek. Tym jednak razem maluch może ćwiczyć sylabizowanie :)
POZIOM 3

 POŁYKAM STRONY

Tytuły do wyboru to:
„Szarka” - Ewa Nowak
  „Kasztan, tapczan, tralala” - Grzegorz Kasdepke
„Tajemnica pewnej sąsiadki” - Melania Kapelusz


 Ilość stron: 64

Ostatni poziom to zdecydowanie seria dla dzieci, które już dobrze radzą sobie z czytaniem i teraz tylko szlifują swoje umiejętności. Teksty są tutaj dłuższe, składają się z 2500-2800 wyrazów. Są w nim użyte wszystkie głoski oraz dłuższe i bardziej skomplikowane zdania. Znajdziemy tu także słownik trudnych wyrazów.


Te książeczki są naprawdę bardzo fajne. Świetnie dobrana tematyka oraz stopień trudności sprawiają, że bez kłopotu jesteśmy wstanie dopasować odpowiedni poziom do umiejętności naszego maluszka. Kolorowa i wesoła grafika zachęcają dziecko do zabawy, a umieszczony na końcu książeczki niewielki dyplom sukcesu oraz klika wesołych naklejek motywują do pracy. Nasze dzieciaczki już niedługo rozpoczną naukę czytania i jesteśmy pewne, że te lektury bardzo im w tym pomogą. Niewielkie gabaryty każdej z nich sprawiają, że jesteśmy w stanie zabrać je ze sobą wszędzie. My jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zarówno pomysłowości jak i sposobu ich wykonania. Widać, że wydawcy dołożyli wszelkich starań, by książeczki były dopracowane pod każdym względem. 

ZALETY:
- niewielkie gabaryty,
- odpowiednio dopasowany stopień trudności w poszczególnych poziomach,
- ciekawa i pomysłowa treść opowiadań,
- świetnie dobrana grafika,
- różne poziomy trudności i możliwość szybkiego i łatwego dostosowania lektury do potrzeb naszego dziecka,
- motywacja do działania w postaci dyplomu sukcesu,
- poczucie satysfakcji z postępów podczas pokonywania poszczególnych poziomów serii,
- wzbogaca słownictwo,
- rozwija wyobraźnię oraz logiczne myślenie,
- ułatwia pierwszy bezpośredni kontakt z literaturą i zachęca do pracy,
- cena, 

WADY ?
No i tu mamy problem, bo nie potrafimy znaleźć w tych książeczkach wad. Może nalazł by się ktoś, komu nie spodobałaby się miękka oprawa ze skrzydełkami bądź niestandardowy papier, który znany jest nam raczej ze starych książek z dzieciństwa, a nie wśród lektur dla dzieci obecnych na naszym rynku. Jednak my, z miłą chęcią te cechy zawarłybyśmy także w zaletach, bo według nas książeczki te dzięki temu posiadają swój niepowtarzalny klimat, a z pewnością nie wpływają na mniejsze możliwości edukacyjne każdej z tych lektur :)

Więcej na temat tych książeczek przeczytacie TU
CENA: od 11,99zł (dostępne TU)
NASZA OCENA: 5/5 
POLECAMY!!!
 


1 komentarz:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)