Spineczki do włosków

Daaaaawno temu pokazywałam Wam jak można własnoręcznie zrobić śliczną gumeczkę do włosów dla naszej dziewczynki >>TUTAJ<<. Moja Alicja ma ich całe mnóstwo i muszę przyznać, że zawsze gdy ją czeszę i proszę by przyniosła jakąś gumeczkę pośród wielu ozdób w 90% przynosi te, które sama jej zrobiłam a nie te kupne :) 

Niestety jakiś czas temu miałyśmy z Alicją jej pierwszą wizytę u fryzjera. Mała ma bardzo słabiutkie włosinki i żeby je wzmocnić postanowiłyśmy mocno je skrócić. Tak więc nasze gumeczki muszą sobie teraz zaczekać na lepsze czasy, a główkę małej dekorujemy spineczkami. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie zrobiła jej spinek własnoręcznie :P

A żeby je wykonać potrzebujemy jedynie:
 • metalowych spineczek dostępnych w każdej pasmanterii
 • kawałki filcu
 • igłę, nici
 • kolorowe i wesołe guziczki
 Na początek z filcu wycinamy dwa elementy w kształcie spinki, a następnie jeden z nich przecinamy mniej więcej na wysokości 3/4.


Do nieprzeciętej części doszywamy guziczek


Teraz obie części zszywamy ze sobą tak, by spineczka znalazła się wewnątrz naszej robótki.


 I gotowe! A spineczka prezentuje się tak :)


Ale jeśli ktoś ma więcej umiejętności, cierpliwości i chęci to warto poświęcić nieco więcej czasu, by nasze prace były jeszcze ciekawsze. Wtedy możemy zrezygnować z guziczka i przyszyć do filcu swój własny projekt. Wystarczy tylko uruchomić swoją wyobraźnię. Oto kilka takich przykładów:


 Życzę owocnej pracy :)


4 komentarze:

 1. Fajowe, ja też miałam tak cienkie włosy, że to była porażka. Ale fryzjer mi obciął raz , a dobrze, czułam się, jakbym połowę włosów straciła i teraz podcinam regularnie tak co 2 miesiące ok. i rosną mi gęstsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne te spineczki... Tylko mi to się raczej nie chciało by ich robić :P

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne spineczki ... i jak prosto je zrobić, dzięki z kursik :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)