Figurkowe zabawy

Dziś coś dla naszych najmłodszych "czytelników" :)
Choć... nie tylko :)

Jakiś czas temu miałyśmy okazję poznać fantastyczne książeczki wydawnictwa 
 
Możecie sobie o nich poczytać tutaj. 
Jednak tym razem chcemy Wam pokazać coś zupełnie innego. 
Nie będą to książeczki z zadaniami lecz zupełna nowość 
zdjęcie pochodzi ze strony wydawnictwa (www.czuczu.pl)

Są to zestawy edukacyjne przeznaczone dla maluszków w wieku 1-3 lat.
Jak widzicie cała seria liczy sobie 8 pudełek, w której za każdym razem znajdziemy zupełnie inne elementy do kreatywnej zabawy. 
Są tam:
- 4 figurki do pokolorowania i złożenia,
- rozkładane tło
- zagadki o zwierzętach
- propozycje zabaw

 A więc otwierając pudełko wyjmiemy dwie długie tekturowe kartki. Na jednej z nich są postacie do złożenia. W każdym zestawie jedną z figurek jest postać Czuczu, a pozostałe to różne zwierzaczki. Np: w gospodarstwie znajdziemy konika, krówkę i świnkę; w tajemniczym lesie jest lisek, sowa i wiewiórka, a na kwitnącej łące myszkę, krecika i pszczółkę :)


Wszystkie figurki z wyjątkiem chłopca z jednej strony są pomalowane oryginalnie, a z drugiej ich wygląd zależy od kreatywności naszego dziecka. Maluch może pokolorować zwierzaka jak tylko mu się podoba i czym tylko zechce. A gdy dzieło jest skończone, wystarczy lekko wypchnąć poszczególne elementy i w bardzo prosty sposób złożyć w taki sposób, by można je było postawić.

Na drugiej, wspomnianej wcześniej tekturowej z jednej strony znajdziemy piękny kolorowy obrazek, który stanowi idealne tło do zabawy wykonanymi wcześniej figurkami oraz krótkie zagadki. Są to bardzo proste rymowanki, które dotyczą także zamieszczonych w pudełku zwierzaczków. Po przeczytaniu zagadki, dziecko ma za zadanie wskazać, którego zwierzaka dotyczył wierszyk :)

"Nogi mam czerwone,
I czerwony dziub,
Gdy mnie żabka widzi.
Robi szybko "chlup!"

Na odwrocie natomiast wydawnictwo zamieściło kilka propozycji zabaw figurkami. Przecież nasze postacie nie muszą tylko stać, możemy zawiesić je na sznureczku gdzieś wysoko w pokoju malucha dzięki czemu zyskamy bardzo prostą i efektowną ozdobę. Bądź przytwierdzić je do patyczków i bawić się nimi wieczorami w teatrzyk cieni.

Dodam jeszcze, że szablony, z których powstają ów zabawki świetnie nadają się do odrysowania ich na kartce by stworzyć większą liczbę tych wesołych zwierzaczków. Jestem pewna, że nie jednemu maluszkowi taka zabawa się spodoba a dzięki niej liczba naszych figurek może stale rosnąć i zabawa będzie jeszcze fajniejsza :)

Sięgając po te zestawy byłyśmy pewne, że nasze maluchy szybko się nimi znudzą. W końcu to zabawki dla maluszków, a nasze dzieci są już nieco starsze. Tymczasem zarówno Nikodem jak i Alicja z ogromną przyjemnością stworzyli serie wesołych figurek do zabawy a potem chętnie do nich wracali.

Ala wykonała wszystkie zadania zupełnie sama. Nawet złościła się, gdy ktokolwiek z domowników chciał jej w czymkolwiek pomóc. Po skończonej pracy była z siebie bardzo dumna i wciąż prosi o kolejne zestawy. Na razie złożyłyśmy ich 3, ale jestem pewna że pozostałe również wkrótce staną na honorowym miejscu na parapecie mojego dziecka.


Mała bawi się nimi codziennie a wieczorem zawsze przed snem ładnie układa je na tle z danego zestawu i cieszy się, że ma własne "scenki" w pokoju :)
Nikodem uwielbia bawić się tymi figurkami.My rozłożyliśmy 4 zestawy, przy końcówce Nikusiowa rączka nie miała już siły kolorować więc musieliśmy przerwać produkcje ;) Jednak jestem pewna, że w najbliższym czasie kolejne zestawy zostaną przez nas rozłożone, w końcu drugi parapet u Nikusia w pokoju stoi pusty ;)
To niby tylko papier, ale powiem Wam, że zabawy z nimi tyle, jakby były to zwykłe figurki :)


Seria Zabawkowe Figurki to fajna zabawa dla maluszków i proste rozwiązanie dla rodziców, którzy nie mają talentu plastycznego bądź po prostu nie mają czasu by przygotować dziecku tego typu zabawy. Dzieciaczki uwielbiają "samorobne" zabawki, cieszą się, gdy dzieła ich małych rączek stanowią piękną ozdobę ich pokoju lub nadają się do dalszej długiej i wesołej zabawy.

Jest to także seria, która udowadnia nam, że nie powinniśmy kurczowo trzymać się poleceń na pudełkach z zabawkami, a traktować je raczej jako sugestie. W tym przypadku choć zabawa przeznaczona jest dla bardzo małych dzieci nasze niespełna 4 i 5-cio letnie dzieciaczki mają ogromną przyjemność i satysfakcję zarówno z tworzenia jak i zabawy :)

Cena każdego zestawu: 9,90 zł
Zabawę polecamy wszystkim zapracowanym rodzicom, wszystkim małym miłośnikom zwierzaczków i wszystkim maleńkim kreatywnym rączkom. Jestem pewna, że wszyscy będą z nich bardzo zadowoleni :)

POLECAMY!!!
1 komentarz:

  1. Zastanawia mnie na ile to zabawka już dla roczniaka. Czy wytrzymuje ciekawość takiego malucha?

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)