CZERSK


Kiedy będziecie drodzy rodzice z dzieckiem w pobliżu Góry Kalwarii (miejscowość nad Wisłą około 30km na południowy - wschód od Warszawy) to polecam zajechać do zamku w Czersku, którego baszty widać z wyżej wymienionej miejscowości.

Czersk jest bardzo małą miejscowością, ale bardzo urokliwą. Góruje nad nią gotycki zamek Książąt Mazowieckich i obok niego mały neobarokowy kościółek z początku XIX wieku.

My zajechaliśmy do Czerska którejś letniej niedzieli (jak zawsze będąc w drodze w prawie każdy weekend i krążąc całą rodziną po różnych rejonach Polski). Byliśmy tu nie raz, ale wracamy tu z sentymentu, bo jest to naprawdę ładny mały zameczek.


Na zamku w Czersku urządzane są corocznie turnieje rycerskie i liczne mniejsze imprezy.
W okresie letnim co weekend zamek oferuje odwiedzającym zorganizowane stoiska z pamiątkami, jedzeniem i zawsze parę osób chodzi przebranych w stroje z czasów średniowiecznych (i nie tylko). Można również potrenować z dzieckiem strzelanie z łuku, oczywiście pod okiem ,,trenera” i przy szczególnym zachowaniu bezpieczeństwa.

A można też po prostu posiedzieć na ławeczce lub na ruinach murów i po delektować się widokiem na okoliczne wioski, niebo, wieże które górują nad tym terenem, zamknąć oczy i wyobrazić sobie jak tu mogło być parę wieków wstecz.


Ponieważ na dużym dziedzińcu jest mnóstwo zielonej trawy a nasza Alicja miała ze sobą kilka zabawek to graliśmy w piłkę (tak aby nie przeszkadzać innym turystom), później puszczaliśmy wspólnie bańki mydlane. Część baniek postanowiliśmy powypuszczać z jednej z wież, więc nasze dziecko mogło podziwiać nie tylko kunszt budowlany zamku, ale również jak daleko polecą jej banieczki które mieniły się tęczą kolorów w popołudniowym słońcu.
 

Warto nadmienić, że zbliża się dużymi krokami pierwsza w tym roku impreza pod nazwą  ,,IV Turniej na Dworze Konrada Mazowieckiego” który odbędzie się w zamku w Czersku, w dniach:. 27.04.2012 - 29.04.2012r. źródło informacji pochodzi ze strony malituryści.pl

Ceny biletów żeby wejść do zamku to: normalny – 6 zł ,ulgowy – 4 zł, a więcej informacji i historii o zamku znajdziecie na oficjalnej stronie zamku Czersk.

My wybieramy się na ten turniej bo każdy z nich ma całkiem inny scenariusz no i poza tym, te ubiory, te kramy, ten klimat… i na końcu te zdjęcia…


Polecam!
4 komentarze:

 1. Buuu... Szkoda, ze to nie ten Czersk obok mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Czersk! Jest tam cudownie! Rozmarzyłam się....

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nigdy nie byłam na takim turnieju rycerskim, musi to być niezwykle ciekawa. Z chęcią się kiedyś wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaaaaleeee suuuuuper !!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)