Co? Gdzie? Kiedy?

Witam ponownie :)
Wiadomość mijającego szybkim tempem tygodnia to oczywiście początek astronomicznej (oraz kalendarzowej) wiosny! Przyroda budzi się do życia, jest coraz cieplej, a tym samym mamy do czynienia z coraz większą ilością imprez plenerowych :) Szczegóły poniżej.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza 25 marca, do Spichrzy nad Brdą, na kolejne spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum pt: "Tajemnice dawnej Bydgoszczy". W ramach powyższego odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci 7-9 lat, warsztaty fotografii otworkowej dla młodziezy i osób dorosłych. Całość zwieńczy spektakl Teatru Pantomimy "Dar".


W Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie (ul. Parkowa 25) odbędzie się 25 marca w godzinach 11.00-16.00 impreza plenerowa pn. "Wielkanoc na Śląsku". Można będzie obejrzeć, jak wyglądały dawne obrzędy, takie jak Dziady Śmiegusne, Pogrzebanie basa, czy z pewnością budzące grozę Palenie Judosza, skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych, przekonać się, jak prawidłowo wykonać palmę wielkanocną etc. Jedno jest pewne - moc atrakcji gwarantowana :).


Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Wybrzeże w Gdańsku (ul. Św. Ducha 2) zaprasza na Dni Otwarte. W weekend 24-25 marca już po raz szósty odkryje przed widzami na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzy podwoje teatralnych pracowni. Ale to nie wszystko! Dzień później, 26 marca przygotowano bezpłatne warsztaty oświetleniowe. Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod adresem zapisy@teatrwybrzeze.pl


W najbliższą niedzielę, 15 marca, Kuźnia Wodna w Oliwie (ul.Bytowska 1a Gdańsk) zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia muzeum. O godzinie 15.00 zaplanowano bowiem pokaz kucia stali urządzeniami wodnymi. Kuźnia Wodna w Oliwie z XVI wieku posiada unikatowe urządzenia wodne, które do dnia dzisiejszego po rekonstrukcji działają, dlatego też warto zawitać do kuźni i przekonać się osobiście o sile pracy tych technicznych zabytków.


Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży (ul. Małachowskiego 4) zaprasza 25 marca na Jarmark Wielkanocny. Na jarmarku można będzie zobaczyć i kupić - pisanki, palmy wielkanocne, rzeźby i obrazy. Początek imprezy o godzinie 12.00. Jarmark Wielkanocny organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży od 2005 roku w formie Targów Twórczości Artystycznej. Przez 6 lat gościł ponad 90 twórców - większość z nich uczestniczy w Jarmarkach regularnie.


Skoro o jarmarkach wielkanocnych mowa, to nie może zabraknąć wzmianki o podobnej imprezie, która 25 marca w godzinach 11.00-17.00 odbędzie się w Muzeum Etnograficznym w Ochli (ul. Muzealna 5). Pamięć o tej tradycji przywieźli na ziemię lubuską przesiedleńcy wywodzący się Wileńszczyzny. Kaziuk (lit. Kaziuko muge) - to odbywający się w Wilnie od 1636 roku jarmark odpustowy w dzień świętego Kazimierza. Na jarmarku w Ochli będzie można znaleźć różne cudeńka min. serca kaziukowe, obwarzanki, palmy wileńskie, pisanki, obrusy ręcznie haftowane, rzeźby, ceramikę użytkową i ozdobną, zabawki, biżuterię, produkty bednarskie, wyroby z wosku, z siana i drewna i wiele innych. Nie zabraknie również tradycyjnych, wileńskich potraw (m.in. bliny, rosół z kołdunami, szare kluchy, obwarzanki, chleb wileński), słodyczy, miodów i konkursów dla dzieci.


Tyle w skrócie, szczegóły jak zwykle na maliturysci.pl. Zapraszamy! :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)