Origami z wierszykami

Tym razem mamy Wam do zaproponowania nieco inną zabawę. Jest nią origami dla dzieci. Zazwyczaj tylko słysząc to słowo myślimy o czymś bardzo skomplikowanym. My także, kiedyś tak myślałyśmy. Dopóki nie sięgnęłyśmy po takie oto książeczki:


Origami z wierszykami to seria książeczek wydawnictwa Bis. Znajdziemy w niej kilka tytułów, a wszystkie opowiadają o małej ciekawskiej kaczuszce i jej przygodach. Możecie poczytać o nich tu:
Origami płaskie z koła jest to bardzo fajna forma prac plastycznych. Cała zabawa polega na układaniu różnych obrazków ze złożonych kółeczek i przyklejaniu ich na kartce. Kto by pomyślał, że z takich kółek można ułożyć co tylko się zapragnie :)

Do wyżej wymienionych książeczek można dokupić specjalne komplety kolorowych kółeczek. My mamy właśnie te gotowe już kółeczka, co znacznie ułatwia całą zabawę, ale i bez nich można sobie poradzić :) Wystarczy po prostu powycinać je samemu :)


 Nikuś na początek zapragnął zrobić ciuchcię, więc od razu zabraliśmy się do pracy :) Wystarczyło znaleźć odpowiednie kółka wymienione w instrukcji:

Po czym złożyć je tak jak zostało to pokazane na rysunku:

Mimo, że zadanie nie jest specjalnie trudne, jednak musiałam trochę Nikusiowi pomóc.
Składałam mu wszystkie kółeczka i pokazywałam gdzie co trzeba przykleić...

A nasze gotowe dzieło prezentuje się tak:

Alicja również z wielkim zapałem zabrała się do pracy. Już podczas czytania książeczki najbardziej upodobała sobie raka nieboraka i żółwia Nikodema więc od razu krzyczała, że chce zrobić właśnie te dwie postacie. 

Podobnie jak Marta z Nikusiem wystarczyło znaleźć odpowiednie kółeczka i do roboty. Ja tylko składałam małej kółka. Pewnie poradziłaby sobie z tym sama, ale rączki miała lepkie od kleju :P Za to świetnie radziła sobie z takim origami. Przez cały czas patrzyła na obrazek i na instrukcje, jak danego zwierzaka zrobić i...


samodzielnie wykleiła oba rysunki :) Najpierw raka a potem żółwia Nikodema.I oto efekt Alusinej pracy:
To była fantastyczna zabawa i pewnie nie raz jeszcze sięgniemy po te książeczki. Kółeczek zostało nam jeszcze sporo, a nawet jak się skończą, zawsze można wyciąć kolejne. Myślę, że Origami z wierszykami jeszcze nie raz będzie nam towarzyszyło podczas długich wieczorów :)

Nasza ocena 5/5 - polecamy!!!

5 komentarzy:

 1. I na to czekam też:D Na wspólne "zabawy" jak już dziecię wycinać i kleić potrafi:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak chodziłam do podstawówki to był szał na kupowanie takich specjalnych kółek origami z obrazkowymi instrukcjami :) Ostatnio chciałam kupić zestaw Mateuszowi i się załamałam - cena kilkudziesięciu kółek w różnych rozmiarach to prawie 50 zł :P Chyba pora zaprzyjaźnić się z cyrklem i nożyczkami :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi Kasiu to polecam zajrzeć na stronę wyd. Bis ;)
   Tam spory zestaw kółeczek kosztuje 5 zł :P

   Usuń
 3. Oooo, tylko tyle? Zaraz sobie zapiszę, żeby pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny wyprzedziłyście mnie:-)) Chciałam Wam dać pomysł na notkę :-)Parę dni temu wypożyczyłam bowiem synkowi jedną z tych książeczek w naszej bibliotece. Tak bardzo nam się spodobała, że od razu powstało parę kółkowych-zwierzątek. Reszta powstanie wkrótce, jak tylko przygotuję odpowiednią ilość kolorowych kółeczek. Mam pytanie: czy mogłybyście wrzucić na stronkę skany instrukcji kółeczkowych postaci???

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)