Proste świąteczne ozdoby

Ogólnie nie lubię samorobnych ozdób na choince, ale to nie znaczy, że nie lubię ich robić. To już zupełnie inna historia. Razem z moim dzieckiem często robimy takie ozdoby, które potem zamiast choinkę zdobią pokój naszej Ali. Mała jest wtedy szczęśliwa :)

A oto dwie proste propozycje, które nadają się do wykonania nawet dla maluszków :)

Do wykonania pierwszych potrzebujemy:
 • wyciętych z kolorowych papierów różnej wielkości kółeczek
 • klej
A wykonanie? Banalnie proste... Po prostu z kółeczek wyklejamy tzw. pawie oczka. Proste i efektowne. Moje dziecko oczywiście postanowiło ten pomysł nieco zmienić ozdabiając pawie oczka dodatkowo naklejkami :P


Do drugiego pomysłu potrzebujemy:
 • kolorowych paseczków o długości 10, 8 i 6cm
 • klej lub zszywacz
My wykorzystaliśmy zszywacz, bo moje dziecko ostatnio pokochało zszywanie wszystkiego co popadnie.  Ale klej również się sprawdza przy tych ozdobach. Wykonanie jest równie proste jak przy poprzednim pomyśle. Wystarczy posklejać lub pozszywać paseczki po obu stronach na ich końcach układając je kolejno:  najdłuższy, średni, najkrótszy, średni najdłuższy (czyli 10, 8, 6, 8, 10 cm). Jeszcze tylko zawieszka na górze zrobiona albo z papierowego paseczka, albo zwykłej nitki i mamy taką oto ozdobę :)Obydwa pomysły pochodzą z książki "Ozdoby bożonarodzeniowe. Polska tradycja."  wydawnictwa Siedmioróg. Takich pomysłów jest w niej dużo więcej i wszystkie naprawdę ciekawe. Polecam :)3 komentarze:

 1. Coś dla mnie - idealne, bo proste :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, że podzieliłaś się z nami pomysłami. Niby proste a jakie efektowne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja uwielbiam takie ozdoby i robic i wieszać. Cos podejrzę i z Zuzka zrobimy :-)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)