Henio Tulistworek

Dzisiaj chciałybyśmy przedstawić nowy serial, który już 
3 sierpnia o godzinie 8:35
będzie miał swoją premierę na programie Disney Junior!
 
Tytułowy Henio Tulistworek ma 5 lat i jest małym sympatycznym potworkiem. 
Mali widzowie odwiedzą miasteczko o nazwie Stworkowo gdzie Henio mieszka wraz ze swoją Mamcią, Tatkiem, starszym bratem Kazikiem, starszą siostrą Lilką i młodszym braciszkiem Igorem. Poznamy tutaj również jego babcię i dziadka oraz licznych sąsiadów i przyjaciół. Wszyscy są stworkami, jednak każdy bez wyjątku jest niezwykle miły, sympatyczny i zabawny :) Rodzinka Tulistworków jest niezwykła i nieco zwariowana, ale cała szóstka ogromnie się kocha i w każdym momencie może liczyć na swoją pomoc.


Henio Tulistworek będzie emitowany codziennie o 8:35 w programie Disney Junior.
Każdy odcinek trwa 22 minuty i w każdym zobaczymy po dwie historyjki z życia wesołych stworków.


Zdradzimy Wam, że w pierwszym odcinku Tulistworkowie czekają na zakwitnięcie Tulikwiatka, nie mogą się już doczekać ponieważ nie jest to zwyczajny kwiatek. Po zakwitnięciu zacznie... grać :) Rodzina Tulistworków chce zorganizować koncert dla przyjaciół, jednak aby kwiatek urósł potrzebne jest słoneczko, a niestety zasłania je domek i na Tulikwiatek pada cień. Rodzinka stworków wpada jednak na pewien pomysł i wspólnymi siłami postanawiają zaradzić problemowi. Jak to jednak zwykle bywa nie obędzie się tutaj bez dodatkowych przygód. Jakich? Koniecznie zobaczcie sami!Animacja powstała na podstawie serii książek „I'm a Happy Hugglewug” napisanej przez wielokrotnie nagradzaną autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci – Niamh Sharkey. 


Bajeczka ta jest naprawdę świetna! Co najbardziej rzuca się w oczy to oczywiście jej grafika. Przyznajcie sami, jest naprawdę ładna, zabawna, kolorowa. Postacie są przeróżne, sympatyczne, a jednak nieco inne niż zwykle w takich bajkach bywa.


Ale poza wspaniałą grafiką bajka ta ma jeszcze wiele innych plusów. 
Naszym zdaniem jednym z najważniejszych jest to, że przygody, które przeżywają bohaterzy są pouczające. Z każdej wywodzi się jakiś morał, każda uświadamia nasze dziecko jak ważna jest rodzina, jak dobrze jest działać razem, ile radości sprawia pomaganie sobie nawzajem. 
Bajka ta pomoże nauczyć się rozpoznawania i wyrażania różnych emocji. Nie tylko tych dobrych, ale również tych gorszych. W końcu z nimi nasze dzieciaczki, również muszą nauczyć sobie radzić...
Ogromnym plusem jest również to, że serial ten jest pozbawiony przemocy, a to coraz rzadziej spotykane niestety...
Kolejną zaletą jest to, że wszystko co spotyka Henia i jego zwariowaną rodzinkę jest zabawne. Mali widzowie z pewnością niejednokrotnie podczas oglądania wybuchną śmiechem :)
Ciekawe jest również to, że w bajkach tych znajdzie się wiele muzyki. Rodzina Tulistworków bardzo cieni sobie muzykę, Mamcia często siada przy pianinie i śpiewa wraz z małą Lilką. Pioseneczki te są krótkie, miłe dla ucha i łatwe do zapamiętania wiec nasze dzieciaczki na pewno z ogromną chęcią będą śpiewały razem ze stworkami. A może zechcą też przy nich trochę potańczyć :) ?


Jak widzicie serial ten jest naprawdę ciekawy i godny polecenia.
Przeznaczony jest on dla dzieci w wieku 2-7 lat.
Jesteśmy pewne, że zarówno chłopcy jak i dziewczynki będą nim zachwycone!
Alicja i Nikodem już zapoznały się z tymi przesympatycznymi potworkami i bajka ta od początku podbiła ich serduszka. Z przyjemnością zobaczą kolejne odcinki więc nie wiem jak Wy, ale my 3 sierpnia o 8:45 zasiadamy przed tv, włączamy Disney Junior i oglądamy premierę :)
Wy również nie zapomnijcie!

1 komentarz:

  1. Muszę koniecznie sprawdzić tę bajeczkę, mało jest bajek, które pozwalam z czystym sumieniem oglądać Karmelkowi

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)