Puzzle podróżnika

Wydawnictwo 

jest nam i Wam doskonale znane. Bardzo cenimy sobie ich produkty, gdyż każdy jaki dotąd miałyśmy okazję poznać wykonany był z niezwykłą dbałością i przede wszystkim z myślą o naszych maluchach.

Dziś chciałabym Wam pokazać nowość na rynku, czyli


Ta seria posiada dwa rodzaje puzzli: "Kosmos" oraz "Mapa świata". Do nas trafiła ta druga wersja i muszę przyznać, że to był strzał w 10. Nie będę się powtarzać, że Ala to maniaczka zwierząt, bo kto nas czyta, ten doskonale już o tym wie. Ale ciekawe rysunki zwierzaków w połączeniu z mapą świata to raj dla mojej córeczki. 
 
Puzzle te składają się z 60 elementów o wymiarach 5x6cm.


Moje dziecko natychmiast rozpoczęło zabawę. Oj, radość była nie z tej ziemi!!! Najpierw trzeba było wysypać zawartość pudełka, potem przestudiować dokładnie obrazek na nim, a na koniec przyjrzeć się wszystkim elementom. Gdy te punkty zostały spełnione, moje dziecko rozpoczęło wielkie układanie.


Jak już wspomniałam produkty wydawnictwa CzuCzu cechuje wysoka jakość i dbałość o każdy szczegół. I muszę przyznać, że w tym przypadku także się nie zawiodłam. Wykonanie wszystkich elementów układanki przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Tektura jest bardzo gruba i solidna. Składa się chyba z czterech warstw, o ile dobrze policzyłam. Jednym słowem elementy te są chyba niezniszczalne. Nie wyginają się, nie lamią. Pozostają prościutkie przez cały czas, bez względu na to, co nasze dziecko z nimi wyczynia. Są także na tyle dobrze sklejone, że pomimo częstej zabawy, elementy nie rozdwajają się, ani nie strzępią.


Dodatkowo puzzle te mają lśniącą śliską powierzchnię. Maluch nie jest więc w stanie także w żaden sposób ich zaplamić. Nawet gdyby doszło do zabrudzenia, wystarczy je przetrzeć i wyglądają jak nowe.


Grafika układanki jest bardzo ciekawa. Jest na niej bowiem idealnie odwzorowana mapa całego świata, a na niej mnóstwo zwierząt. Tak więc wygląd zdecydowanie przyciąga malucha i jednocześnie jest świetnym sposobem na to, by zapoznać brzdąca, gdzie można spotkać poszczególne zwierzaczki. Poza tym obrazek jest bardzo wesoły i kolorowy. Dzieciaczkom na pewno się spodoba :)


Oprócz tego, wspomniana wcześniej wielkość elementów układanki także jest zaletą tej zabawki. Choć moje dziecko całkiem nie źle radzi sobie z puzzlami o dużo mniejszych elementach to widząc te duże kawałki była zachwycona. Oglądała każdy element z wielkim zapałem i starała się znaleźć na nich jak najwięcej szczegółów. Zresztą przy tego typu grafice, gdzie widnieje tak wiele ciekawych i jednocześnie dość skomplikowanych dla pięciolatka elementów, to wielkość tych puzzli jest bardzo korzystna. Kawałki świetnie mieszczą się w małej dłoni dziecka i jednocześnie umożliwiają dostrzeżenie wszystkich szczegółów, więc ułożenie obrazka jest nie tylko łatwiejsze, ale i ciekawsze :)


Poza tym, dzięki wielkości poszczególnych elementów układanki nasz efekt końcowy jest także jest dość duży. Mojemu dziecku bardzo się to podoba i potrafi bardzo długo stać nad ułożonym obrazkiem studiując dokładnie całą mapę. 


Opakowanie układanki jest w zasadzie równie solidne co sama zabawka. Sztywne tekturowe pudełko zabezpiecza układankę przed zniszczeniem, a sznureczek umieszczony w wieczku ułatwia dziecku przenoszenie puzzli z miejsca na miejsce. 


Puzzle te przeznaczone są dla dzieci powyżej piątego roku życia. Uważam jednak, że młodsze dzieci spokojnie mogą się nimi bawić. Absolutnie nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo malucha, bo elementy nie mają ostrych kantów, a także nie ma możliwości ich połknąć. Nie musimy także bać się o jakość naszej układanki. Zabawka sprawia wrażenie niezniszczalnej. Problem może jedynie stwarzać dość skomplikowany obrazek. Ale dla małych miłośników tego typu zabawy, lub po prostu z pomocą kogoś dorosłego puzzle te mogą być fantastyczną rozrywka także dla młodszych dzieci.


Podsumowując:

ZALETY:
- grubość poszczególnych elementów i odporność na zgięcia,
- śliska, lśniąca wierzchnia warstwa chroniąca układankę przed ewentualnymi zabrudzeniami,
- wielkość elementów idealnie dopasowana do rączki dziecka,
- wielkość złożonego obrazka,
- ciekawa grafika,
- obecność wielu zwierzątek,
- spokojna i jednocześnie wesoła kolorystyka,
- edukacyjny charakter układanki,
- solidne i łatwe do przenoszenia układanki opakowanie,
- cena - uważam, że produkt jest jej warty. 

WADY:
Tak szczerze mówiąc nie widzę żadnej. Choć jakby się kto uparł, to cenę można zaliczyć również do wad zabawki, bo przecież nie każdy może sobie na nią pozwolić. A szkoda, bo jest naprawdę atrakcyjna.


Ilość elementów: 60
Wielkość elementów: 5x6 cm
Wielkość układanki po złożeniu: 64x32 cm

Nam bardzo się ta zabawka podoba. Alicja chętnie po nią sięga. Puzzle nie nudzą się mojemu dziecku i nawet po długim użytkowaniu wciąż wyglądają jak nowe.

Nasza ocena: 5/5

 POLECAM!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)