Seria z lupą

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam kilka książek z pewnej serii. Tak naprawdę to nie ma ona konkretnej nazwy więc ja nazwałam ją serią z lupą :)

Książki te pochodzą z wydawnictwa 

"Planeta ziemia",             "Nasze ciało",               "Dinozaury"


 Są to trzy książki popularnonaukowe. Jak widać po tytułach są one o ziemi, ciele oraz dinozaurach. 
Zarówno ja jak i Nikodem uwielbiamy wszelkiego rodzaju encyklopedie oraz inne książki naukowe. W Nikusiowej biblioteczce znajduje się już bardzo wiele takich książek, ale te zdecydowanie się wyróżniają :)


Jak widzicie na zdjęciu powyżej, do każdej z tych trzech książek dołączona jest lupa. W jakim celu? Zapewne po to, aby dziecko w łatwy sposób mogło wykonać zadanie powierzone mu na początku książki. 
W książce pt. "Planeta Ziemia" młody czytelnik ma za zadanie odnalezienie na stronach tej książki 15 miniaturowych żaglówek. Są one naprawdę małe, poumieszczane w różnych miejscach na różnych stronach książki. 


Poza szukaniem przeczytamy tutaj o naszym świecie, o tym jak zbudowana jest ziemia, jakie są klimaty, jakie kontynenty, jakie warstwy atmosfery... Jest jeszcze nieco informacji o wulkanach, trzęsieniach ziemi,  o rzekach i oceanach, o pustyniach i lasach deszczowych oraz o zimnych biegunach...Druga część to "Nasze ciało". Jestem pewna, że ta część zainteresuje każdego, zarówno młodego jak i starszego czytelnika. Nasze ciało bowiem jest tak skomplikowane, a zarazem tak fascynujące, że każdy może dowiedzieć się na jego temat mnóstwa ciekawych rzeczy. Tutaj oczywiście również znajduje się lupa, a zadanie na początku książki poleca nam użyć jej do odnalezienia 16 maleńkich czaszek ukrytych wśród ilustracji.


Przeczytamy tutaj o wszystkich ludzkich zmysłach, o mózgu, jego budowie oraz nazwach poszczególnych części, o kościach i mięśniach, o sercu, krążeniu i krwi oraz o innych naszych narządach takich jak płuca, wątroba czy nerki. Ostatnia część prezentuje nam "DINOZAURY". Te prehistoryczne i olbrzymie gady, są niezwykle fascynujące. Nikodem wprost uwielbia o nich słuchać. Ta książka to zdecydowanie jego ulubiona z tej serii.
Dołączona lupa idealnie sprawdzi się podczas poszukiwania 15 maleńkich dinozaurów, które ukryły się wśród swoich większych podobizn :)


Informacje tu zawarte są niezwykle ciekawe. Dowiemy się sporo rzeczy na temat tych gigantycznych gadów, wyglądu i zachowań poszczególnych gatunków. Każdy z nich był inny, każdy wyjątkowy. Jedne były ogromne inne zupełnie malutkie. Jedne były mięsożerne inne roślinożerne. Jedne latały, inne pływały lub stąpały po ziemi. Aż dziw człowieka bierze, że one tak po prostu doszczętnie wyginęły...Ale lupa i ten tekst to jeszcze nie wszystko, ponieważ książki te posiadają sztywne (a właściwie na pół sztywne) kartki. Dodatkowo w całych książeczkach rozmieszczone są okienka pod którymi kryją się kolejne interesujące informacje... 
To co mi bardzo przypadło do gustu to statystyki podane na każdej karteczce. Od zawsze interesowały mnie takie różne krótkie i treściwe opisy, z których mogłam dowiedzieć się wielu rzeczy w krótkim czasie. I tutaj także zamieszczone są takie małe tabelki w tym przypadku z różnymi statystykami.


Jednak mimo wszystko u nas największą furorę zrobiły lupy dołączone do książek. Jak dotąd nigdy nie posiadaliśmy takiego przyrządu w domu, a szkoda, bo widzę, że Nikodem ma mnóstwo frajdy przy oglądaniu wszystkiego w powiększeniu. Sporo czasu spędza właśnie nad tymi książkami, jednak szczególnie upodobał sobie książkę właśnie o dinozaurach :)Jednak nie poprzestajemy na oglądaniu książek, lupę używamy również w celu odkrywania przeróżnych innych rzeczy w domu oraz w jego zakamarkach. Ogromną zabawę mamy zawsze podczas powiększania sobie części twarzy :)


Ale wracając do książek to powiem Wam, że są one naprawdę ciekawe. Zawierają mnóstwo interesujących ciekawostek, które nasze dziecko z pewnością z przyjemnością pochłonie. Poza tym książki te mają spory format, sztywną i grubą okładkę, całą masę bardzo ładnych ilustracji oraz wspaniały dodatek, który napewno spodoba się każdemu, zarówno młodszemu jak i starszemu czytelnikowi :)
Jeżeli chodzi o szkoło powiększające, to tak naprawdę wcale nie jest szkło tylko plastik. Dzięki temu dziecko nie zbije tego i nie porani się :)


wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 12
format: 24,5x24,5 cm
cena: 24,99 zł/szt3 komentarze:

  1. Nasze ciało mamy i my w biblioteczce. Całkiem przyzwoita książka dla dzieci, ale jednak są lepsze atlasy ciała dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje dziecko książkę o ciele mogłoby czytać codziennie

    OdpowiedzUsuń

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)