Dźwig Middle Truck

Nikodem stał się szczęśliwym posiadaczem czterech samochodów Middle Truck z firmy

Na pierwszy ogień poszedł dźwig i to właśnie jego chciałabym Wam dzisiaj zaprezentować.

Kiedy Nikodem dostał do rąk taki duży i fajny samochód, nie mógł wyjść z podziwu, bo jak dotąd w naszym domu znajduje się tylko jedno nieco większe auto, ale bardziej dziecinne i po kilku latach nieźle sfatygowane. A dźwig, który teraz otrzymał to już sprzęt dla prawdziwych małych mężczyzn :)
Od razu zabrał się za rozpakowywanie, nie mógł doczekać się kiedy zerwie folię :)Kiedy w końcu dostał się do środka od razu zaczęły się dokładne oględziny i sprawdzanie jakie ciekawe funkcje posiada jego nowy nabytek. Kiedy okazało się, że jest to dźwig Nikodem ucieszył się jeszcze bardziej. Dotychczas nie posiadał w swojej samochodowej kolekcji jeszcze takiego typu auta więc radości było co nie miara :)


Przed tym nim przeczytacie moją opinie na temat tego auta zerknijcie co Nikodem ma Wam do powiedzenia  :)


Po dokładnym oglądnięciu przyszedł czas na testowanie funkcji tego dźwigu.
Powiem Wam, że gdyby nie to, ze samochód ma taką nieco dziecinną kolorystykę, oraz to, że jest on wykonany z plastiku, powiedziałabym, że wygląda jak prawdziwe auto. Ma dużo szczegółów i jest naprawdę bardzo dobrze odwzorowany.
A dźwig jak to dźwig musi posiadać wysięgnik oraz hak i tutaj również tak jest. Ale bardzo ciekawe jest to, że posiada także ruchome elementy. Nikodem był wprost zachwycony :) Ramię wysięgnika podnosi się do góry oraz wyciąga wzdłuż aż na długość 54 cm. Uzyskuje się to za pomocą małych zielonych zębatek. Tutaj czasami może być mały problem z ich kręceniem, bo bywa, że mechanizm się lekko zacina. Ale sądzę, że dziecko z pewnością samo poradzi sobie z podnoszeniem i opuszczaniem wysięgnika. Czasami po prostu potrzeba nieco więcej siły.
Dźwig ten posiada także linkę z hakiem i tutaj również miłe zaskoczenie, ponieważ można go podciągać i opuszczać za pomocą korbki umieszczonej po boku kabiny. Linka wydaje się naprawdę mocna więc żadne holowanie nie powinno jej zaszkodzić :) Jeżeli chodzi o korbkę to również jest bardzo prosta w użyciu. Nie zacina się i łatwo jest nią kręcić, więc dziecko z pewnością nie będzie mieć z nią żadnych trudności.
Jest to naprawdę fajna funkcja, ponieważ dziecko może wykorzystać go podczas zabawy na przykład do holowania innych pojazdów lub podnoszenia różnych rzeczy. A na dodatek kabina z wysięgnikiem i hakiem również jest ruchoma i obraca się dookoła własnej osi.


Koniecznie wspomnieć muszę również o kołach tego samochodu. Dlaczego? Ponieważ u nas jest to naprawdę ważna sprawa. Kupując Nikodemowi samochodziki zawsze zwracam na to uwagę. Mały ma niesamowitą "zdolność" do urywania autom kółek. Wiem, że nie robi on tego specjalnie, ale podczas jego szalonych jazd w czasie zabawy wiele z jego zabawkowych samochodów nie wytrzymuje. A tutaj jest zupełnie inaczej. Koła tego samochodu są bardzo grube i mocne, osie na których są umieszczone również wydają się bardzo trwałe.


Samochód ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3+, ale powiem Wam, że moim zdaniem nawet młodsze dzieciaki spokojnie mogą się nim pobawić. Nie posiada on ostrych krawędzi, o które można by się skaleczyć... Co prawda jest tutaj kilka mniejszych elementów i linka którą dziecko może sobie okręcić gdzieś dookoła paluszków lub też szyi więc nadzór rodzica podczas zabawy jest jak najbardziej wskazany.


Jakość wykonania tego dźwigu jest naprawdę bardzo dobra! Już niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z produktami firmy Wader i mogę z ręką na sercu przyznać, że moim zdaniem są to jedne z najlepiej wykonanych zabawek. Pamiętacie może jak kiedyś pisałam Wam o betoniarce tej właśnie firmy? Mamy ją do dzisiaj i nadal wygląda zupełnie jak na początku. Ani jedna jej część nie została połamana, a przy częstotliwości zabawy podczas tego 1,5 roku jest to naprawdę niesamowite :)Nikodem jest naprawdę zachwycony, a jego zdanie jest w końcu tutaj najważniejsze :)
Bawi się tym samochodem po kilka razy dziennie. Testuje go na wszystkie możliwe sposoby, są również wypadki i zderzenia (co widać, a raczej słychać na końcu filmiki) i auto to nadal jest bez żadnego szwanku. Jestem pewna, że pobędzie ono u nas naprawdę długie lata. Zapewne Nikodem szybciej zdąży z niego wyrosnąć niż je zniszczyć :)ZALETY
- wytrzymałość
- ruchome elementy
- dużo szczegółów
- prawdziwy wygląd
- kolorystyka (mocne i żywe kolory)
- wielkość
- waga
- brak ostrych krawędzi
- łatwy w obsłudze
- brak konieczności samodzielnego montażu
- warty swojej ceny

WADY
-  mechanizm czasem się zacina
- kolorystyka (wszystkie samochody mają podobną)Wymiary: 38x27x18 cm
Długość ramienia przed rozłożeniem: 33 cm
Długość ramienia po rozłożeniu: 54 cm
Wysokość na jaką podnosi się wysięgnik: 20 cm
Długość linki z hakiem: 60 cm
Waga: 0,97 kg
Wiek: 3+
Cena: 40,80 zł11 komentarzy:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)