Gra o dźwiękach bim bom

Tym razem do naszego domu trafiła rewelacyjna gra, 
która podbiła serducha całej rodzinki :)

GRA O DŹWIĘKACH
bim bom 
jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat

Producent:

W pudełku znajdziemy :
  • 4 plansze
  • 32 kółeczka z obrazkami
  • płyta CD
  • instrukcja

 Według instrukcji dołączonej do gry można grać na trzy sposoby.
  
1/. Każde dziecko układa przed sobą plansze. Wszystkie kółeczka odwrócone są obrazkami w dół. Potem kolejno odwracane są kółeczka a dziecko, które ma taki rysunek bierze je i układa na planszy obok takiego samego rysunku. Wygrywa to dziecko, które pierwsze ułoży wszystkie kółeczka na planszy.2/. Każdy gracz ma przed sobą plansze z dużym obrazkiem. Kółeczka są odwrócone obrazkami do góry. Puszczamy płytę CD. Dziecko słysząc dźwięk z odtwarzacza musi go rozpoznać i sprawdzić, czy ma to na swojej planszy. Jeśli tak, obok obrazka układa kółeczko z identycznym obrazkiem. Kto pierwszy zapełni planszę, ten wygrywa.


3/. Na stole układamy tylko kółeczka z obrazkami do góry. Potem włączamy płytę i czekamy na dźwięki. Kto pierwszy rozpozna dźwięk uderza rączką w kółeczko z obrazkiem przedstawiającym grafikę związaną z owym dźwiękiem i zabiera żeton. Kto zbierze ich więcej wygrywa.


 To oczywiście propozycje producenta. Jednak grą można bawić się na wiele innych sposobów. U nas na przykład sprawdziła się wersja pochodząca z połączenia 2 i 3 gry. Na stole ułożyłam wszystkie cztery plansze z dużymi obrazkami a na podłodze żetony. Dzieciaki stojąc przy stole nasłuchiwały dźwięków, a gdy je rozpoznały był wyścig po żeton. Kto pierwszy go przyniósł i położył w odpowiednim miejscu na stole - wygrywał! 

Powiem szczerze, że mamy jeszcze kilka innych pomysłów na wykorzystanie gry, ale nie będę Wam tu wszystkiego wymieniać. W końcu wszystko zależy od naszej wyobraźni.

PLUSY:
- gra jest naprawdę bardzo solidna. Pudełko, plansze i wszystkie kółeczka są wykonane z bardzo grubej tektury. Jestem pewna, że ta gra będzie nam służyła bardzo długo, bo sprawia wrażenie jakby była niezniszczalna.
- bardzo podoba mi się szata graficzna gry. Choć postacie są nieco karykaturalne wyglądają po prostu rewelacyjnie. To styl idealnie pasujący do nas. A poza tym gra jest bardzo kolorowa i wesoła. To była miłość od pierwszego wejrzenia ;)
- trzy przykłady zabaw to sporo, ale nasze głowy są pełne pomysłów jak bawić się ta grą na wiele innych sposobów.
- choć gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-8 lat to sądzę, że świetnie nadaje się także dla dzieci i młodszych, i starszych. My testowaliśmy grę z 11-latką i ona także świetnie się bawiła. Zresztą, daleko nie szukając - sama chętnie do niej wracam. Śmiechu mamy przy niej całą masę!
-  na dołączonej płycie nagranych jest 7 ścieżek dźwiękowych. Na każdej z nich dźwięki nagrane są w różnej kolejności, więc grę można powtarzać, wykorzystując różne ścieżki bez obawy, że dziecko zapamięta kolejność dźwięków :)


MINUSY:
Tak naprawdę nie widzę żadnych. Choć gdybym się uparła to fajnie byłoby, gdyby na płycie było jeszcze więcej ścieżek dźwiękowych. Zawsze to byłoby większe urozmaicenie ;)

U nas gra się sprawdziła. Obie dziewczyny bawiły się świetnie i trudno było je od niej oderwać. To zabawa na długie wieczory, ale przygotujcie się na dużo śmiechu, krzyków i pisku.


Nasza ocena 5/5
Gorąco polecamy!!!

1 komentarz:

UWAGA!!!
Komentarz nic nie kosztuje :P Skusisz się?? :)